Bliźnięta charakterystyka znaku zodiaku

Bliźnięta są to osoby urodzone między 21 maja a 20 czerwca, ich głównym żywiołem jest powietrze, co ma duży wpływ na ich niezwykle ożywczą aktywność.

Pozostają one w nieustannym ruchu, gdyż ciągle czegoś poszukują, a ich energiczność, pragnienie wolności i niezależności może sprawić, że będą niespokojne, gdy zostaną zmuszone do zatrzymania się, przez to mogą obawiać się stabilności i stałości, gdyż będą postrzegały ją jako nudną i ograniczającą.

Kiedy jednak angażują się w coś, niezależnie od tego, czy jest to relacja, czy hobby, robią to całym sercem… tak długo, jak nie zacznie ich to nudzić, wtedy bez żalu porzucają to dla czegoś nowego, dzięki czemu mogą zdobyć nowe wrażenia czy doświadczenia.

Bliźnięta są kontaktowe i inteligentne, lubią popisywać się swoją wiedzą, ale nie mają problemu przyznać się do błędnych poglądów i ich zmiany.

Ich domeną są nowe wyzwania, eksperymenty a do tego łatwo przystosowują się do zmian, jednak ich spontaniczność często bardzo łatwo prowadzi do nieprzemyślanych decyzji.

Osoby spod tego znak nie dają się zamknąć w rutynie, gdyż doprowadza to je do niepokoju i rozdrażnienia. Pomimo łatwości nawiązywania kontaktów, relacje te są dość powierzchowne, co przy ich skupieniu na sobie, często może prowadzić do gniewnego zakończenia znajomości nawet przez drobną krytykę.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego Bliźniąt

Pierwsze wzmianki o Bliźniętach pochodzi z czasów starożytnej Mezopotamii. Boskie Bliźnięta Lugal-irra i Meslamtaea w wierzeniach Babilończyków miały strzec podziemi, uznawano je za związane z bogiem Nergalem, a z czasem zostały także z nim utożsamione.

W okresie nowoasyryjskim ich figurki odpowiednio zakopane przy drzwiach miały chronić przed złem. Ponownie symbolika Bliźniąt pojawia się w okresie starożytnych Greków pod postacią braci Dioskurów (Kastor i Polideukes).

Mieli oni być herosami oraz opiekunami żeglarzy i żołnierzy, za ich rodziców uznawano boga Zeusa i Ledę, żonę króla Sparty.

Po śmierci Kastora Polideukes nie chciał żyć sam, więc Zeus przeniósł ich między gwiazdy, gdzie tworzą gwiazdozbiór Bliźniąt. Z kolei w mitologii rzymskiej Kastor i Polluks byli przyjmowani niemal za bóstwo rodzime mimo ich greckiego pochodzenia.

Bliźnięta – cechy charakteru

Jedną z głównych cech Bliźniąt jest ich ciekawość. Osoby urodzone pod tym znakiem napędza nieustanna chęć nowych doświadczeń i nowej wiedzy, co w połączeniu z ich odwagą i optymizmem nieustannie popycha ich do przodu.

Ponadto ich umiejętność szybkiego przystosowania się oraz pomysłowość sprawia, że łatwo odnajdują się w nowych sytuacjach.

Łatwo nawiązują rozmowy dzięki ich rozległym tematom zainteresowań, a także dowcipności. Jednak czasem ich pragnienie kontaktu z ludźmi może być zbyt wielkie, a dla rozmówców mogą się wydawać wręcz nachalni.

Łatwość w rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć łączy się jednak niestety z brakiem wytrwałości i trudnością doprowadzenia rzeczy do końca, gdyż właśnie pojawiło się nowe, ciekawe i ekscytujące doświadczenie a Bliźnięta chcą natychmiast dowiedzieć się więcej.

Pomimo szybkiego przyswajania nowych umiejętności czy języków bardzo często brak im sumienności, której nie mogą nadrobić upartością.

Często ich najgorszą cechą może być egocentryzm, skutkujący kłamliwością, brakiem szczerości, a nawet wybuchowością, która w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do agresji. Jeżeli jest coś, co pragną uzyskać, Bliźnięta potrafią być niesamowicie podstępne, ta chytrość w dążeniu do własnych założeń niejednokrotnie zrani osoby, które zostaną wykorzystane jako środek do celu.

Problematyczne może także stać się utrzymanie relacji z Bliźniętami, ponieważ mimo ich łatwości w ich zawieraniu bardzo szybko się nimi męczą, a gdy relacja ma stać się stabilna, lub wydaję się stawać nudna, osoby spod znaku Bliźniąt bezrefleksyjnie ją kończą, gdyż przestają w nie znajdować spełnienie swojej potrzeby nowości.

Niejednokrotnie ich oblicza mogą się zmieniać niezwykle szybko, raz rzucając się w coś w pełni, by wkrótce całkiem z tego zrezygnować.

Bliźnięta – kolor, kamień, kwiat

Za główny kolor Bliźniąt uznaje się żółty, który kojarzy się z radością i beztroską, z jaką podchodzą do wszystkiego w swoim życiu, ale także symbolizuje brak nudy, której nienawidzą. Razem z nim często jako inne kolory przynoszące im szczęście wymienia się także niebieski lub zielony.
Zodiakalnym kamieniem osób spod tego znaku jest agat. Tak zwany „kamień spokoju” ma równoważyć ich chaotyczną i zmienną naturę, wnosząc odrobinę równowagi i spokoju, pomagając złapać równowagę i zmniejszyć stres.

Dodatkowo jest uznawany za kamień chroniący osoby spod tego znaku, mający gwarantować spokój ciała i ducha. Razem z nim wymienia się również kryształ górski, cytryn, akwamaryn i tygrysie oko.
Za szczęśliwe kwiaty Bliźniąt uznaje się przede wszystkim konwalie i lawendę, ewentualnie goździki. Preferuje się mniejsze bukiety w jasnych kolorach, które są jednocześnie jak najbardziej zróżnicowane.

Bliźnięta w relacjach międzyludzkich

Bliźnięta wśród ludzi są w swoim żywiole, uwielbiają rozmawiać, są także znanymi podrywaczami, którzy nieustannie poszukują bratniej duszy. Są ciekawi innych osób, łatwo nawiązują kontakty i potrafią niezwykle angażować się w rozmowy na tematy, które je ciekawią.

Mimo ich częstych flirtów, gdy znajdą ukochaną osobę są jej oddani całym sercem. Nie są to osoby, które mogą żyć w samotności, a gdy znajdą tą jedyną osobę będą nieustannie dążyć do kontaktu z nią.

Niestety Bliźnięta przez swoje rozgorączkowanie często traktują niektóre relacje dość powierzchownie lub skoncentrowani na sobie zapominają o potrzebach innych.

Brak zrozumienia dla innych i trudności w przyjmowaniu krytyki często prowadzi do obrażania się Bliźniąt, a nawet w skrajnych przypadkach do zakończenia relacji.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Bliźniąt

Zdrowie raczej nie stanowi problemu dla Bliźniąt, gdyż nie są one z natury chorowite. Dzięki ich potrzebie ruchu cieszą się dobrą kondycją fizyczną. Największym zagrożeniem dla ich zdrowia mogą być różne uzależnienia takie jak papierosy czy alkohol, którymi próbują rozładować stres.

Osoby spod tego znaku powinny przede wszystkim znaleźć dobry dla siebie sposób by się zrelaksować i nie pozwolić zniszczyć się przez stres.

Bliźnięta w związkach z innymi znakami zodiaku

Idealnym partnerem dla Bliźniąt będzie Waga, dobrze dogada się również z osobami z tego samego znaku. Ciekawe połączenie może również stanowić w parze z Baranem, Lwem, Strzelcem czy Wodnikiem.

Sporo pracy będzie wymagał związek w przypadku Panny czy Raka, ale jeszcze gorzej sprawy będą się miały w relacji ze Skorpionem, Koziorożcem lub Rybami. Mimo wszystko najmniej zrozumienie znajdzie się przy próbie nawiązania więzi z Bykiem.

Najlepsze zawody dla Bliźniąt

Bliźnięta idealnie odnajdą się w pracy, która zrealizuje ich potrzeby kontaktu z ludźmi oraz braku monotonii. Osoby te będą niezwykle oddane swojej pracy, gdy ta będzie stawiać im coraz to nowsze wyzwania.

Dynamiczna praca pozwoli im się spełniać, a dzięki swojej wielozadaniowości będą mogli osiągać szczyt swoich możliwości. Dobrym wyborem będą media np. dziennikarz, prezenter telewizyjny lub praca w handlu, ale takie osoby powinny się także idealnie odnaleźć w roli podróżnika.

Sławne osoby spod znaku Bliźniąt

Do najbardziej znanych osób spod znaku Bliźniąt zaliczają się Marilyn Monroe, Morgan Freeman, Johnny Depp, Aleksander Puszkin, Angelina Jolie, Neil Patrick Harris, Clint Eastwood, Natalie Portman, George Bush, Donald Trump, John F. Kennedy, Królowa Wiktoria, James Clerk Maxwell, Robert Alexander Schumann, Blaise Pascal, Lana Del Rey oraz wiele, wiele innych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *