Chińskie znaki zodiaku

 

Znaki zodiaku w chiński horoskop

Astrologia zawsze była ważna dla Chińczyków. Właściwe określenie pór roku czy pozycji ciał niebieskich uzyskało status społeczny. Między innymi ustanawia właściwe celebrowanie kultu narodowego.

W starożytnych Chinach wierzono, że wszechświat działa zgodnie z zasadą yin i yang i składa się z pięciu elementów: wody, ognia, drewna, złota i ziemi. Niebo również podzielone jest na 5 części.

Najważniejszy, środkowy, znajduje się na biegunach niebieskich, a pozostałe 4 na równiku niebieskim. Zodiak jest tutaj, a jego różnymi częściami patronuje 12 zwierząt.

Jak wyznacza się chińskie znaki zodiaku?

Początek roku chińskiego jest ruchomy, ale zwykle na początku lutego. W porównaniu z konstelacjami zachodnimi, konstelacje wschodnie przypadają na określony rok księżycowy.

horoskop chińskiChiński system astrologiczny bardzo różni się od zachodniego. Największą różnicą jest to, że czas nie jest liczony w miesiącach, ale w latach.

Chiński zodiak to nie miesiąc, ale rok. Tylko zwierzęta zodiaku są znakami zodiaku. Rok następnej konstelacji rozpoczyna się po drugim nowiu po zimie.

To przesilenie słońca i nie zawsze jest to ta sama data. Chiński cykl zodiaku trwa dwanaście lat. Znaki zodiaku to nie tylko zwierzęta, ale także elementy.

Charakterystyki elementów są takie same, jak poszczególne znaki zodiaku, które również są zmienne. Pełny cykl zwierzęcy chińskiego zodiaku ma sześćdziesiąt lat. Oznacza to, że co sześć dekad dany symbol kojarzy się z danym elementem.

Chińskie znaki zodiaku – daty i charakterystyka

Co dwanaście lat sekwencja znaków zodiaku powtarza się ponownie, tak jak cykl księżycowy powtarza się co dwanaście lat. Więc jeśli ktoś urodzony w 1976 roku jest smokiem, to samo dotyczy kogoś urodzonego w 1988, 2000 lub 2012 roku. To samo dotyczy osób urodzonych w 2024, 2036 itd.

Dlatego należy powiedzieć, że Nowy Rok Księżycowy nie pokrywa się z 1 stycznia, czyli z Nowym Rokiem Gregoriańskim. Nie ma ustalonej daty, ale obejmuje okres od początku stycznia do końca lutego. Dlatego zwróć uwagę na rok urodzenia w chronologii, a także miesiąc i dzień urodzenia.

Identyfikacja konkretnego znaku zodiaku nie jest trudna – wystarczy znać datę urodzenia i daty zawierające określone znaki zodiaku. Zodiak dotyczy nie tylko określonego zakresu miesięcy, ale przede wszystkim roku. Każdy z tych znaków ma inną osobowość i charakter.

Chińskie znaki zodiaku – Szczur

chińskich znaków zodiakuSzczur to pierwszy znak w cyklu chińskiego horoskopu, który w naturalny sposób nadaje mu silne cechy przywódcze.

Przejął inicjatywę w swoim otoczeniu, nie miał problemu i włożył więcej wysiłku. Szczur nie boi się brać odpowiedzialności za działania swoje i innych, o ile sam decyduje o tych działaniach.

Zawsze wykazywał silną wolę i determinację oraz zawsze budził zaufanie innych. Dla osób urodzonych w Roku Szczura najlepszymi motywatorami są status społeczny i satysfakcja finansowa.

Można powiedzieć, że to go napędza i motywuje do ciężkiej pracy. Osoby urodzone w Roku Szczura są wszechstronne. Jego wrodzona płynność oznacza, że zawsze potrzebuje bodźców stymulujących go zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Czasami wydawał się spokojny, ale w jego umyśle pojawiała się burza myśli i emocji.

Szczur – daty

Szczury to osoby urodzone m.in. w rocznikach 1924, 1936, 1948

Chińskie znaki zodiaku – Wół

znaków zodiakuBawół jest bardzo silną osobą, ale ma tendencję do wycofywania się i chronicznej choroby. Jest pragmatykiem przyziemnym.

Może dlatego trudno mu znaleźć w sobie więcej optymizmu. Osoby urodzone w roku bawoła są naturalnie przystosowane do ciężkiej pracy, co czyni go lekceważącym dla leniwych lub nieostrożnych.

Łatwo mu zaufać, ponieważ on sam jest zazwyczaj uczciwy i uczciwy.

Pomimo łatwości łączenia się z innymi i umiejętności tworzenia silnych więzi, Buffalo nie polega na rodzinie i przyjaciołach. Woli sam rozwiązywać problemy. Coś bardzo poważnego musi się wydarzyć w Buffalo, aby poprosić kogoś o pomoc lub radę.

Wół – daty

Wołem są osoby urodzone: 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Chińskie znaki zodiaku – Tygrys

chińskim horoskopieJednocześnie, mimo emanującej z nich energii, potrafią czule podchodzić do życia. Mają świetne umiejętności uczenia się i rozwiązywania problemów.

Potrafią jasno ocenić sytuację, więc często wykorzystują okazję przed innymi, chociaż trudno im podejmować decyzje na czas.

Niestety wiara w siebie często sprawia, że niechętnie biorą pod uwagę opinie innych, co prowadzi do bycia znanym jako snobizm i arogancja. Niechętnie komunikują się z innymi i najprawdopodobniej pracują samodzielnie.

Tygrys – daty

Tygrysy urodzone 1 lutego 2022 roku są błogosławione wodą. Zgodnie z chińską tradycją ludzie ci są pewni siebie, lubią wyzwania i emocjonalne życie.

Chińskie znaki zodiaku – Królik

Królik (tutaj) jest grzeczny, spokojny i wrażliwy. Dobra intuicja pomaga mu zawsze dostosować się do sytuacji. Szanuj uczucia innych. Podchodzi do świata i siebie ze zdrowym dystansem, ale staje się nieufny, gdy ktoś sprawia, że czuje się źle.

Królik – daty

Króliki to osoby urodzone: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963

Chińskie znaki zodiaku – Smok

spod znakuEnergiczne i wyróżniające się z tłumu smoki posiadają również nieodparty urok i wdzięk. Uwielbiają uwodzenie i mają wrodzoną zdolność przyciągania płci przeciwnej jak magnes.

Łatwo się zakochują, łatwo budzą uczucia innych i niestety szybko tracą zainteresowanie drugą osobą. Smok zodiaku nie jest romantyczny i żywiołowy, ale bardzo emocjonalny.

Smok jest świetnym towarzyszem wyborów, które ma na myśli, ale potrafi być zazdrosny i zaborczy.

Smoka nie można zamknąć w złotej klatce, potrzebuje wsparcia życiowego partnera, aby osiągnąć swoje cele.

Smok – daty

Lata narodzin smoka: 1916, 1928, 1940, 1952

Chińskie znaki zodiaku – Wąż

Wąż jest uważany za jeden z najbardziej intuicyjnych znaków zodiaku. Był mądry, ale też konserwatywny, dlatego nazywano go wielkim myślicielem. Węże zawsze polegają na własnym osądzie i wiedzą, jak doskonale i umiejętnie debatować. Nie była to jednak bijatyka.

Wąż – daty

Wąż to rok: 1941, 1953, 1965, 1977

Chińskie znaki zodiaku – Koń

Chiński koń jest oznaką braku pędu do małżeństwa i stabilności. Wolałby podróżować samotnie na duże odległości niż zostać w domu z najbliższymi. Gdyby ktoś próbował go powstrzymać, okazywali niechęć, a nawet agresję. Konie szybko się zakochują i równie szybko tracą zainteresowanie swoją drugą połówką.

Koń – daty

Chiński koń to lata:  1978, 1990, 2002, 2014

Chińskie znaki zodiaku – Koza (Owca)

kalendarzu księżycowymKoza od jakiegoś czasu pracuje nad ambitnymi planami i ma nadzieję, że w 2022 roku zaczną wreszcie przynosić owoce.

Niestety teraz nie jest odpowiednia pora. Tak, Kozy (Owca) będzie miała niższy wskaźnik sukcesu, ale nie na to tak naprawdę liczy.

Będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.Jednocześnie warto cierpliwość i zdrowy rozsądek.

Niech koza (owca) z 2022 roku nie popadnie w depresję. Ogólnie rzecz biorąc, ten rok nie będzie taki zły. Brakuje po prostu ogromnego sukcesu.

Przynajmniej będą mniejsze – zapewni to przez większość czasu lekki trend wzrostowy. Stabilny rozwój jest lepszy niż brak rozwoju. Z tego właśnie powinny się cieszyć kozy (owce).

Koza (Owca) – daty

Rok kozy przypadnie na: 2022 rok.

Chińskie znaki zodiaku – Małpa

składa się z 12Ludzie urodzeni w Roku Małpy mają uroczą osobowość, dobrą popularność i dobrą popularność.

Nie można zaprzeczyć, że małpy bardzo lubią się bawić. Miejskie wycieczki, imprezy, koncerty – to wszystko przyciąga małpy.

O ile jest głośno, tłoczno i fajnie. Każda małpa uwielbia opowiadać dowcipy i figle.

Nie pozwala nikomu odejść: przyjaciołom, rodzinie, a nawet zupełnie przypadkowym przechodniom.

Kto spotka na drodze małpę, z pewnością się ubawi. Czasami, gdy małpa się nudzi, żartuje za dużo z nieprzyjemnymi skutkami.

Małpa – daty

Roczniki, które są małpą to: 1956, 1968, 1980, 1992

Chińskie znaki zodiaku – Kogut

Osoby urodzone w Roku Koguta to wielcy marzyciele. Mają też tendencję do głośnego wyrażania swoich myśli, co nie zawsze jest pozytywnie odbierane przez otoczenie. Kogut ma sens, aby dokładnie przemyśleć, co chce powiedzieć i upewnić się, że naprawdę chce to powiedzieć na głos.

Osoby urodzone w Roku Koguta są bardzo ostrożne, pracowite i utalentowane. Nic dziwnego, że koguty są tak zabawne i popularne w firmie. Większość kogutów jest bardzo atrakcyjna, dlatego są tak popularne.

Osoby z tym znakiem uwielbiają być w centrum uwagi. Koguty są perfekcjonistami, więc nie boją się krytykować otoczenia. Koguty powinny uważać na to, co mówią, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że krzywdzą innych.

Koguty są bardzo uczciwe i nie straszą węży. Są bardzo emocjonalni i nie ukrywają swojego osądu.

Kogut – daty

Roczniki będące kogutem to 1969, 1981, 1993, 2005

Chińskie znaki zodiaku – Pies

Pies jest jedenastym znakiem chińskiego zodiaku. Jego symbolika obraca się wokół lojalności, honoru, zasad, empatii i życzliwości.

Psy są patronami ludzi uczciwych, szczerych i godnych zaufania. Możesz na niego liczyć w każdej sytuacji, nawet najbardziej niezręcznej. Jest lojalny, posłuszny i… współczujący, dlatego zwykle wszyscy go uwielbiają.

Miłośnicy psów stawiają innych na pierwszym miejscu. Nigdy nie odmówią pomocy komuś w potrzebie. Nawet jeśli sami przegrali.

Psy są wierne swoim ideałom. W życiu zajmują się przede wszystkim realizacją swoich pasji i wspieraniem innych. Często nie dbają o dobra materialne czy niezdrową pogoń za sukcesem.

Pies – daty

Roczniki psa to 1994, 2006, 2018

Chińskie znaki zodiaku – Świnia

Jak się okazuje, ten znak zodiaku jest bardzo zmotywowany i pewny siebie. Większość świń ma duże szanse na sukces w swoim życiu i jedyne, co muszą zrobić, to odpowiednio nimi kierować.

Ponieważ urodziłeś się w Roku Świni, możesz być w 100% pewien, że masz wiele talentów. Musisz je tylko odkryć. Świnie są ostatnie w zodiaku. Ludzie urodzeni w Roku Świni są szczęśliwi, bogaci i szczęśliwi.

Osoby z tym znakiem uwielbiają pomagać nie tylko tym, których kochają. Ludzie tego znaku mają dobre serce i mogą być używane przez otaczających ich ludzi. Większość osób urodzonych w Roku Świni ma bardzo pozytywną osobowość.

Taki stosunek do życia z pewnością zostanie przeniesiony na inne osoby wokół świni. Ludzie urodzeni w Roku Świni są rozsądni, zabawni i współczujący. Mają jasne cele i realizują je krok po kroku.

Świnia – daty

Rok świni to: 1923, 1935, 1947, 1959

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *