Kamienny horoskop Majów – jaki klejnot Ci patronuje?

Czy kamienie mogą mieć znaczenie? Jak najbardziej! Starożytni Majowie wyznawali podział roku na osiemnaście miesięcy, zaś każdemu z tych okresów przypisywali jeden kamień. Chcąc zastosować ten oryginalny podział do naszego współczesnego kalendarza, musimy uszczknąć nieco z każdego miesiąca, aby całość stanowiła osiemnaście równych części.

Dzisiaj zaprezentujemy wszystkie kamienie, wraz z okresami, do których są przypisane, abyś z łatwością mógł odnaleźć swój szczęśliwy klejnot. To co, zaczynamy? Zaopatrz się w pyszną herbatę lub ziołowy napar – zapraszamy do lektury!

Jaki klejnot Ci patronuje? Oto kamienny horoskop Majów

Kamienie szlachetne oraz półszlachetne niosą ze sobą konkretne wibracje oraz energię, która oddziałuje na rozmaite sfery naszego życia. WIedzieli o tym już starożytni Majowie – wywnioskowali to na podstawie lat obserwacji i wyciągania wniosków, dlatego warto czerpać teraz z ich wiedzy.

W zależności od tego, który kamień Ci patronuje, możesz sprawdzić, co w najbliższym czasie przyniesie Ci los oraz na co noszenie danego kamienia tuż przy ciele może wpłynąć.

Energia emanująca z klejnotu pomoże CI wzmocnić swoje pozytywne cechy i ujrzeć te negatywne, aby móc efektywnie nad nimi pracować. Chcesz poznać prawdę o sobie, nawet tę niewygodną? Poniżej prezentujemy kamienny horoskop – dowiedz się o sobie więcej!

Turkus dla urodzonych 2 II – 21 II

Urok osobisty to Twoje drugie imię! Jesteś osobą emanującą naturalnym wdziękiem i życzliwością, uwielbiasz ludzi i często okazujesz im sympatię, dlatego jesteś bardzo lubiany przez swoje otoczenie. Z łatwością pozyskujesz sobie przyjaciół i chętnie zapraszasz ich do swojego domu – jesteś wzorowym gospodarzem lub gospodynią!

Okazujesz to jednak dopiero po tym, jak już oswoisz się z nowopoznanymi osobami, ponieważ jesteś również bardzo nieśmiały. Warto nad tym popracować, ponieważ masz światu sporo do zaoferowania! Niestety, bywasz również denerwujący i ciężki do wytrzymania – szczególnie wtedy, gdy na czymś bardzo Ci zależy.

Onyks dla urodzonych 22 II – 13 III

Stabilność? Stałość? Jest Ci z nimi nie po drodze. Często zmieniasz zdanie i masz problem z podejmowaniem decyzji. Łatwo na Ciebie wpłynąć, dlatego jesteś idealną ofiarą każdego sprzedawcy lub… toksycznych ludzi! Uwielbiasz marzyć i często wybierasz sen na jawie od realnych okoliczności. Czas z tym skończyć i przejąć stery nad własnym życiem. Twoje nowe motto powinno brzmieć: „bądź tu i teraz”. Weź sprawy w swoje ręce, otwórz się i działaj. Zacznij od poznania siebie, swoich pragnień i marzeń – warto wreszcie zacząć je realizować! Musisz pamiętać, że trzonem wiary w siebie jest samoświadomość. Wyrusz w tę podróż, a zyskasz bardzo wiele!

Diament dla urodzonych 14 III – 2 IV

Jest to niezwykle twardy minerał – podobnie jak Twój charakter. Uwielbiasz rządzić, a nawet rozstawiać ludzi po kątach! Jesteś bardzo przekorny, a przy tym niepokorny. Twoja dusza i charakter buntownika nie zniosą podporządkowania. Z tego powodu ciężki Ci znaleźć odpowiednie miejsce pracy, a nawet partnera, z którym będziesz żyć w zgodzie. Nie potrafisz ustępować, dlatego jeśli coś dzieje się nie po Twojej myśli, wypisujesz się z takiego układu. Rada dla Ciebie? Otwórz swoje serce i poczuj, co może czuć druga osoba. To naturalne, że w naszym życiu nie wszystko idzie jak z płatka, często musimy się nagiąć i dostosować. Jeśli chcesz wieść szczęśliwe życie, musisz się tego nauczyć.

Rubin dla urodzonych 3 IV – 22 IV

Jak typowy rubin – błyszczysz i upajasz się własnym blaskiem. Uwielbiasz podziwiać swoje odbicie w lustrze. Jeśli nie dostajesz podziwu również od innych, czujesz się nieszczęśliwy, a nawet głęboko dotknięty. Tymczasem emocje innych ludzi niewiele Cie obchodzą. Osoby, którym patronuje ten kamień szlachetny dążą w życiu głównie do osiągnięcia bogactwa i zaszczytów. Jeśli zrozumiesz, że inni ludzie są w Twoim życiu nie tylko po to, by Cię podziwiali, ale również możesz wspólnie z nimi osiągać wielkie i wspaniałe rzeczy – dojdziesz do finansowej obfitości i osiągniesz wiele sukcesów.

Szafir dla urodzonych 23 IV–12 V

Domator z krwi i kości, a Twój dom jest jednocześnie Twoją świątynią. Bardzo dbasz o klimat panujący w mieszkaniu – uwielbiasz je dekorować, przystrajać w zależności od pory roku, pogody oraz okoliczności. Choć wszystkie posiadane przez Ciebie bibeloty bardzo cieszą Twoje serce, bez mrugnięcia okiem pozbyłbyś się ich dla miłości swojego życia. Ponieważ to właśnie miłość jest w Twoim życiu największym priorytetem. Małżeństwo z Tobą jest spełnieniem marzeń każdego potencjalnego partnera, zaś Ty jesteś bardzo stabilny i stały w uczuciach, wierny i po uszy zakochany. Gratulacje!

Agat dla urodzonych 13 V – 1 VI

Agaty występują w wielu rozmaitych odmianach, ale przeważnie możemy podzielić je na jasne i ciemne. Dlatego też osoby, którym patronuje ten kamień dzielą się na dwa odcienie – jedni są stabilni i mocno osadzeni na ziemi, podczas gdy drudzy zupełnie nie przejmują się sprawami przyziemnymi, za to uwielbiają oddawać się flirtom i przyjemnościom. Ale zarówno jedni, jak i drudzy cechują się ogromną atrakcyjnością i nie narzekają na brak zainteresowania! Wykorzystaj swoją osobowość i poznawaj świat, podróżuj i żyj pełną piersią.

Chalcedon dla urodzonych 2 VI – 21 VI

Jesteś osobą, która zdecydowanie potrafi się bawić. Choć poszukiwanie bliskiej osoby jest dla Ciebie ważnym procesem – niestety nie potrafisz zachować wierności przez zbyt długi czas. Natomiast stanowisz idealnego kompana do wypraw przygodowych, a każda impreza z Twoim udziałem jest zaliczana do takich, jakie wspomina się przez długie lata! jako urodzony łowca przygód i atrakcji potrafisz się szybko znudzić. Również pracą i obowiązkami, dlatego często zmieniasz swoje otoczenie.

Selenit dla urodzonych 22 VI–11 VII

Kamień ten związany jest mocno z energią Księżyca – od którego zresztą wzięła się jego nazwa. Księżyc to również kobieca energia, uległość i dbałość o ciepło ogniska domowego. Jeśli jesteś mężczyzną, cechuje Cię ogromne oddanie rodzinie, dla której zrobisz wszystko. Jeżeli jesteś kobietą, musisz uważać na przesadną uległość. Niezależnie od płci cechuje Cię tajemniczość, ale i dużo ciepła. Przyjaciele uwielbiają przebywać w Twoim domu i napawać się zawsze unoszącym się w powietrzu aromatem ciasta, znakomicie przyrządzoną herbatą oraz dźwiękiem grającej gitary, ponieważ często posiadasz talent muzyczny.

Szmaragd dla urodzonych 12 VII–31 VII

Urodzony artysta – to właśnie Ty. Paleta i pędzelki w Twoich rękach stają się wymarzonymi narzędziami, za pomocą których tworzysz wyborne, oryginalne dzieła sztuki. Nie hamuj się i nie ukrywaj swojego talentu przed światem – powinieneś być sławny, choć rozgłos jest tym, co Cię przeraża. W życiu prywatnym jesteś skromny i bardzo życzliwy, jednak rozkwitasz w otoczeniu najbliższych przyjaciół i rodziny. Uwielbiasz otaczać się życzliwymi ludźmi, przy których możesz być sobą. Rada od nas? Więcej odwagi i wiary we własne możliwości!

Topaz dla urodzonych 1 VIII – 20 VIII

Jesteś osobą o niezaprzeczalnym uroku, który w szczególności dochodzi do głosu podczas rozmowy z Tobą. Posiadasz talent oratorski, ludzie z przyjemnością słuchają o wszystkim, co masz do powiedzenia. Potrafisz również bardzo dyplomatycznie podchodzić do trudnych tematów, dzięki czemu nawet najtrudniejsze kwestie wychodzące z Twoich ust nie wprawiają nikogo w zakłopotanie – wręcz przeciwnie! Zachęcasz do rozmowy i współdziałania. Cechuje Cię również atrakcyjność fizyczna, która jeszcze bardziej podbija Twój wrodzony magnetyzm.

Jadeit dla urodzonych 21 VIII – 9 IX

Musimy stwierdzić z przykrością – jesteś zapatrzonym w siebie egocentrykiem. Jednak warto zdać sobie z tego sprawę, aby móc nad taką cechą popracować. Kochasz być zawsze w centrum wydarzeń i w centrum uwagi, a kiedy ktoś inny zajmuje Twoje miejsce na podium, wpadasz w złość. Cechuje Cię również pociąg do intensywnych aktywności sportowych. Jeśli jeszcze nigdy dotąd nie pomyślałeś o bieganiu – zdecydowanie warto się tym tematem bliżej zainteresować. To sport wprost stworzony dla Ciebie!

Karneol dla urodzonych10 IX – 29 IX

Jesteś wszechstronny i ogromnie ciekawy otaczającego Cię świata, dlatego już niemal od kołyski pochłaniasz książki w niekończących się ilościach. Wiedza, jaką dzięki temu zdobywasz, jest nie lada kąskiem w każdym towarzystwie. Z tego powodu często można Cię spotkać rozprawiającego o ciekawych tematach, w otoczeniu wianuszka słuchaczy. Jest to dla Ciebie bardzo komfortowe położenie, ponieważ lubisz dzielić się wiedzą, a przy tym imponować swoją inteligencją.

Lazuryt dla urodzonych 30 IX – 19 X

Założymy się, że wykonujesz zawód związany z modą lub urodą, ponieważ… jest to Twoje przeznaczenie. Kochasz piękno we wszystkich aspektach i uwielbiasz otaczać się przedmiotami, które pomagają wydobywać urodę z innych ludzi. Makijażysta? Projektant mody? A może stylista? To zawody idealne dla Ciebie. W każdej osobie widzisz piękno i potrafisz je podkreślić w tak umiejętny sposób, że efekty są prawdziwie oszałamiające. Dotyczy to również Ciebie – praktycznie od zawsze wiesz, jak się ubierać, czesać i malować, aby wyglądać korzystnie. Wspaniale mieć w Tobie przyjaciela!

Opal dla urodzonych 20 X – 8 XI

W Twoim życiu stawiasz przede wszystkim na prestiż. Starasz się zachować klasę w każdej sytuacji, jednak najczęściej się to nie udaje, ponieważ… masz wybuchowy charakter. Jesteś urodzonym zazdrośnikiem i często zachowujesz się impulsywnie. Potrafisz jednak kochać do szaleństwa i jesteś osobą, z którą można konie kraść. Czegóż chcieć więcej! Może jedynie trochę więcej ogłady, by móc wykazać się zimną krwią – choć jest to totalnie wbrew Twojej naturze! Nasza rada – zapisz się na jogę, spróbuj medytacji lub zacznij biegać.

Akwamaryn dla urodzonych 9 XI – 28 XI

Jesteś osobą bardzo szczerą, nie znosisz ludzi noszących maski. Irytuje Cię sztuczność oraz zadęcie. Zdecydowanie wolisz naturalność oraz każdą, nawet najbardziej brutalną prawdę. Wewnątrz bywasz dość skomplikowany, Twoim bliskim niełatwo jest Cię rozgryźć, a nawet z Tobą obcować. Jednak wykazujesz się ogromną lojalnością i niezłomnymi zasadami oraz wartościami. Czasem bywasz trochę niestabilny, dlatego warto podjąć działania mające na celu ustabilizowanie swoich emocji.

Koral dla urodzonych 29 XI – 18 XII

Czerwień koralu przywodzi na myśl ogień i w Twoim przypadku znakomicie się to sprawdza – Twoja płomienna dusza i żywy charakter nie pozwalają Ci oczekiwać od życia za wiele. Nie planujesz. Żyjesz chwilą. Jeśli nadaża się okazja do ogromnego skoku z wysoka lub zanurkowania w głębinach oceanu – będziesz pierwszy, który to zrobi. Nie zastanawiasz się za wiele przed podjęciem działania. Carpe diem! Ciemną stroną Twojego charakteru jest niestałość – wszędzie jesteś tylko na chwilę, dotyczy to również związków. Jeśli zatem chcesz związać się z kimś na stałe, będziesz musiał sporo w sobie zmienić!

Ametyst dla urodzonych 19 XII – 7 I

Ogromnie ważną dla Ciebie wartością jest praca. Niezależnie od tego, czy jest to praca nad sobą, praca fizyczna, czy intelektualna – jesteś wzorem do naśladowania w każdej z tych kwestii. Jesteś przy tym intelektualistą, który częściej stawia na siłę logiki oraz nauki, niż na porywy serca. Nie zagłębiasz się w sferę emocjonalną, dlatego trudno z Tobą tworzyć związek i rodzinę. Bywasz nieobecny duchem, podczas gdy Twoim bliskim może to zdecydowanie nie wystarczać! Miłość jest równie ważna, co chłodne kalkulacje i pisanie kolejnej pracy naukowej.

Malachit dla urodzonych 8 I – 1 II

Jesteś osobą bardzo poważną ze znikomym poczuciem humoru. Cecha ta często bywa obiektem kpin ze strony otaczających Cię ludzi, jednak Ty nie czujesz zasadności przejmowania się tym. Masz wysoką pewność siebie i doskonale znasz swoją wartość. Tak trzymaj! Wiele osób może się od Ciebie uczyć. Podobnie jak osoby, których patronem jest ametyst, tak również i Ty cechujesz się ogromną pracowitością. Ciemną stroną może być popadanie w pracoholizm – na to warto uważać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *