Ręka Fatimy. Znaczenie, moc amuletu oraz pochodzenie znaku

Obecnie w biżuterii i wyrobach złotniczych, możemy się spotkać z wieloma symbolami i amuletami, które mają swoje przypisane z dawien dawna, znaczenie oraz są znane w historii ludzkości nie od dziś. Jednym z nich, jest na pewno ręka Fatimy. W dalszej części tego artykułu, dowiecie się państwo, co symbol ten oznacza, jakie jest jego pochodzenie oraz jakiego rodzaju moc, jest mu przypisywana w wierzeniach religijnych i w mitologii. 

Ręka Fatimy.

ręka miriamRęka Fatimy, nie jest symbolem jednorodnym i swoje źródła posiada w różnych regionach świata.

Natura amuletu, jest jednak na pewno związana z kobietami oraz z wieloma cechami, jakie przypisywane są im przez kulturę, obyczajowość społeczną oraz  historię.

Noszenie jej w postaci biżuterii lub amuletu, może się wiązać z osiąganiem przez nas, pewnych korzyści, o których państwu postaramy się bliżej opowiedzieć.

Ręka Fatimy, najczęściej kojarzona jest z krajami Bliskiego Wschodu oraz z regionem Afryki Północnej.

Jako rodzaj symbolu, znana już była jednak w Egipcie i w starożytnej Kartaginie, gdzie uznawano ją za znak najwyższego, panującego tam bóstwa Tanita. Tanit, był bogiem, kojarzonym z cechami dobra i tego wszystkiego, co kartagińczycy rozumieli jako słuszne i sprzyjające ludzkiemu życiu.

W Izraelu, z kolei ręka Fatimy, znana jest jako “ręka Miriam”, która była siostrą Mojżesza i Aarona. Izraelczycy, przypisywali jej działanie, mogące uchronić ich przed działaniem sił zła.

Ręka Fatimy – czy wierzysz w jej moc?

dłoń fatimyWydaje się, że od praktycznej strony, wiara w działanie pozytywnych mocy, nie może być dla nas związana z niczym szkodliwym.

Cóż może być szkodliwego w tym, że w sklepie z biżuterią, wybierzemy dla siebie bransoletkę lub kolczyki ze znakiem ręki Fatimy?

Nosząc ozdoby z ręką Fatimy, możemy być pewni, że amulet ten będzie odsuwał od naszej osoby oraz odstraszał, złe moce i siły zła.

Ze względu na powiązania historyczne z Fatimą, córką Mahometa, ręka Fatimy, może również chronić nasze cnotliwe cechy, czuwać nad naszą prawdomównością oraz sprawić, że szczególną troską, otoczą nas anioły oraz istoty boskie o błogosławionej naturze.

Czytając dalszy ciąg tego artykułu, dowiecie się państwo również tego, w jaki sposób symbol ten może sprawić, że być może, wyeksponowane zostaną inne nasze cechy, na których dominacji, szczególnie nam w życiu zależy.

Oczywiście amulet, może być dla nas jedynie rzeczą, która w sposób asekuracyjny i bardziej “w razie czego”, przyciągnie do nas działanie pozytywnych mocy.

Ponieważ jeśli zależy nam na tym, by pewne cechy naszego charakteru bardziej się w nas ujawniły, powinniśmy swoją uwagę skoncentrować przede wszystkim na samorozwoju i na pracy nad nimi. 

kobieca dłońZe względu na tytuły, jakie przypisywano Fatimie, możemy również liczyć na to, że nosząc symbol ręki Fatimy, będziemy częściej się czuć zadowoleni i usatysfakcjonowani oraz dana nam będzie, możliwość dostrzeżenia błyszczącego źródła światła.

Fatima, jako córka Mahometa i królowa, może również naszemu talizmanowi nadać znaczenie związane z tym, że w większym stopniu przyciągać będziemy do siebie władzę i wyeksponowane w większym stopniu, zostaną nasze kobiece cechy.

 

Ręka Fatimy – modny symbol, ale czy wiesz co on oznacza?

ręka opatrznościRęka Fatimy, znana już ponoć była w starożytnym Egipcie, gdzie uważano ją za symbol boga, odpowiedzialnego za ochronę nowonarodzonego dziecka przez jego zmarłych rodziców i dziadków.

Wynikałoby z tego, że amulet ręki Fatimy, jest jak najbardziej odpowiedni do noszenia przez dzieci i młode osoby, które nie osiągnęły jeszcze wieku dorosłego.

Ręka Fatimy, symbolizowała również boga nieba, Horusa i wiązała się z przekonaniem, że żaden człowiek, nie jest w stanie, uciec przed zwróconymi w jego stronę, oczami sumienia.

Znaczenie to, miało stanowić dla mieszkańców Egiptu, rodzaj ostrzeżenia przed czynieniem zła i związanymi z tym konsekwencjami.Zatem, chcąc mieć zawsze czyste sumienie oraz w trosce o podtrzymanie, swoich pozytywnych cech jako człowieka, powinniśmy często nosić biżuterię z ręką Fatimy.

Fatima, jest również popularnym w krajach arabskich, imieniem żeńskim, które tamtejsze społeczności, kojarzą z powściągliwością, powstrzymywaniem się od czegoś oraz odejmowaniem dziecka od piersi.

symbol wielokulturowyOstatnie ze znaczeń, może stanowić symbol wychodzenia dziecka z wieku niemowlęcego oraz osiągnięcia przez nie pewnego stopnia niezależności fizycznej od matki.

Zatem wydaje się, że noszenie biżuterii z ręką Fatimy, przez mamy karmiące oraz te, które odstawiły już swoje niemowlę od piersi, wydaje się być jak najbardziej słuszne.

Ręka Fatimy – pochodzenie. 

Fatima, była jedną z bardziej znanych postaci historycznych, ponieważ była córka proroka Mahometa i oprócz tego, że należała do wyróżnionego grona “czterech niezrównanych kobiet muzułmanów”, to jej osobie przypisywano tytuły Prawdomównej, Błogosławionej, Czystej i Nieskalanej oraz Tej, do której przemawiają aniołowie.

ręka opatrznościO rękę Fatimy, starało się wielu towarzyszy Mahometa, ale ostatecznie na jej męża został wybrany kalif Abu Barak.

Władczynię imamów, spotkała jednak upokarzająca śmierć, ponieważ konkurent jej męża o tron kalifatu, przygniótł Fatimę drzwiami, które wywarzył, chcą dostać się zbrojnie do domu Fatimy i Abu Baraka.

Matka Boża Fatimska, to z kolei tytuł, jaki w religii chrześcijańskiej nadano matce Jezusa Maryi, która objawiła się trójce dzieci w okolicach portugalskiej wioski Fatima w 1917 roku.

symbol wielokulturowyKościół katolicki uznał to objawienie za autentyczne i uznał, że Matka Boża Fatimska, miała zachęcić dzieci do pokuty za dusze cierpiące w czyśćcu oraz do odmawiania codziennego odmawiania różańca w intencji nawrócenia grzeszników.

Konsekwencją tego objawienia, stały się tzw. tajemnice fatimskie, które zostały napisane i opublikowane na polecenie biskupa miasteczka w 1941 roku.

W pierwszej wizji, zawarta jest wizja piekła, w drugiej przepowiedziana została II wojna światowa, nastanie głodu w rozległych regionach świata, prześladowania Kościoła oraz znieważenie osoby papieża.

Trzecia z tajemnic fatimskich, została ujawniona w 1958 roku i przepowiada śmierć z rąk zamachowca papieża Jana Pawła II.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *