Retrogradacje Merkurego w 2023 roku kiedy wypadają i co nas w związku z nimi czeka?

Co to jest retrogradacja?

Retrograde w języku astronomii oznacza ruch wsteczny, czyli okres, w którym planety poruszają się w kierunku przeciwnym do ich normalnego kierunku. Wyjaśnienie ruchu wstecznego zaczyna się od zrozumienia, że wszystkie planety w naszym Układzie Słonecznym krążą wokół Słońca z różnymi prędkościami iw różnych odległościach.przypadku merkurego

Krążąc wokół Słońca, możemy obserwować inne planety poruszające się po naszym niebie. Czasami wydaje się, że planeta nagle zmienia kierunek i zaczyna poruszać się po niebie w przeciwnym kierunku.

Ze względu na położenie Ziemi względem planet jest to tylko złudzenie, ponieważ planeta krążąca wokół Słońca zawsze okrąża Słońce w jednym kierunku i nie może nagle zmienić orbity.

Retrogradacja nazywana jest zjawiskiem fałszywym, ponieważ wygląda na to, że planeta porusza się do tyłu. Tak więc ruch wsteczny jest zjawiskiem uniwersalnym, które dotyczy wszystkich planet i innych obiektów krążących wokół Słońca w tym samym kierunku.

zjawisko retrogradacji Ruch wsteczny to zjawisko, które pojawia się, gdy planeta wydaje się cofać na niebie. Jest to złudzenie optyczne, które pojawia się z powodu względnych pozycji i ruchów Ziemi, planety i Słońca.

Merkury, podobnie jak wszystkie planety w Układzie Słonecznym, podlega ruchowi wstecznemu.

Wydaje się, że ruch wsteczny Merkurego występuje częściej niż ruch innych planet, ponieważ jest to planeta znajdująca się najbliżej Słońca i ma stosunkowo krótką orbitę wokół Słońca. W rezultacie wydaje się, że porusza się po niebie szybciej.

W okresie ruchu wstecznego Merkury wydaje się poruszać w kierunku przeciwnym do swojej normalnej ścieżki na niebie. Można to zaobserwować z Ziemi, gdy planeta wydaje się cofać na tle gwiazd stałych.

Ruch wsteczny nie jest zjawiskiem fizycznym, ale raczej pozornym ruchem, który występuje z powodu względnych pozycji i ruchów Ziemi, planety i Słońca.retrogradacja merkurego 2022

Jest to spowodowane faktem, że Ziemia porusza się po swojej orbicie wokół Słońca szybciej niż omawiana planeta. Gdy Ziemia wyprzedza planetę, planeta wydaje się cofać na niebie.

Ruch wsteczny występuje na wszystkich planetach Układu Słonecznego, ale jest najbardziej zauważalny na planetach wewnętrznych, takich jak Merkury i Wenus, ze względu na ich krótsze orbity i większe prędkości.

Ruch wsteczny tych planet jest łatwiejszy do zaobserwowania i wydaje się bardziej dramatyczny dla nas na Ziemi.

Retrogradacja Merkurego

Podczas retrogradacji Merkurego sprawy nie zawsze układają się po naszej myśli. Nie bądźmy jednak negatywni. Podejdźmy do tego czasu z cierpliwością do siebie i innych. Mogliśmy odczuć ostatnią retrogradację Merkurego tej wczesnej jesieni. Zjawisko to rozpoczęło się 9 września i trwało do 2 października.

obecna retrogradacjaMerkury był wtedy w Wadze. Ten powietrzny znak zodiaku zwykle szuka równowagi i harmonii. Jako takie, poprzednie retrogradacje mogły być dla nas niezwykle łagodne, skutkując naprawą lub wzmocnieniem naszych relacji.

Ostatnia retrogradacja roku rozpoczęła się 29 grudnia i potrwa do 18 stycznia 2023 roku, a Merkury jest w Koziorożcu od 6 grudnia.

Oznacza to, że obecny retrogradacja może mieć najsilniejszy wpływ na sprawy urzędowe.

Zmusi nas również do przyjrzenia się wszelkim zawartym zobowiązaniom i porozumieniom. Koziorożec to znak ziemi. Ci pod nim są zwykle rozsądni i twardo stąpają po ziemi, ale czasami mogą być też uparci, surowi i materialistyczni.

Jaki wpływ ma retrogradacja Merkurego?

ciała niebieskieStarożytni astrologowie opisywali wpływ ruchu wstecznego planet na losy Ziemi. Uważają, że w okresie wstecznym wpływ danej planety jest osłabiony. Jednocześnie przypisują ciałom niebieskim różne cechy związane z mitologią, podczas gdy Merkury odpowiada za komunikację.

Jeśli czyjś Merkury był w retrogradacji, kiedy się urodził, ta osoba może mieć pewne problemy z wyrażaniem siebie – może być uważana za introwertyka.

Rtęć wpływa również na szeroki zakres czynności – od umów i spraw urzędowych po pisanie listów, wysyłanie e-maili, ale także książek i artykułów, sprzedaż, negocjacje, handel.

Kiedy jest wsteczna, mamy kłopoty. Jeśli chodzi o obecną retrogradację wrzesień-październik, ponieważ retrogradacja przypada na Wagę, to frustracja spowodowana niemożnością przezwyciężenia coraz większej liczby nieporozumień jest również silniejsza.

Kiedy przypada retrogradacja Merkurego w 2023 roku?

Następna retrogradacja nastąpi między 23 sierpnia a 15 września 2023 r. Tym razem odbędzie się w Pannie, zapraszając nas do analizy szczegółów życia. Wenus w retrogradacji w Lwie może zachęcić nas do ponownej oceny naszego obrazu siebie i zastanowienia się nad poczuciem własnej wartości.

ruch wstecznyDyskusje, które w przeszłości prowadziły do nieporozumień, zostaną ponownie rozważone i przyjęte zostaną nowe perspektywy.

Retrogradacja Merkurego zakończy się wraz z retrogradacją Słońca do Neptuna, dając nam nowe spojrzenie na rzeczywistość i zmuszając do podejmowania trudnych, dojrzałych decyzji.

Ostatnia retrogradacja rozpocznie się 13 grudnia 2023 r., a zakończy 1 stycznia 2024 r. Począwszy od Koziorożca, a kończąc na Strzelcu, nowy rok będzie dla nas wyzwaniem, aby znaleźć złoty środek między optymizmem a apatią.

Wtedy ponownie ustalimy nasze cele i ponownie rozważymy wszelkie obowiązki, które chcemy wziąć na siebie. Ta retrogradacja kończy się również kwadraturą Merkurego do Neptuna i Księżyca, co sprawi, że naprawimy wszelkie głupie błędy i uchronimy się przed niezrozumieniem przez innych.

Pierwsza retrogradacja Merkurego w 2023 roku

retrogradacji merkuregoPierwsza retrogradacja Merkurego w Koziorożcu, która rozpocznie się już 29 grudnia 2022 r. i potrwa do 18 stycznia 2023 r., skłoni nas do ponownego przemyślenia niektórych naszych obowiązków.

Kiedy Merkury w Koziorożcu łączy się z Wenus, wpływa to na nasze dyskusje na temat wartości i oczekiwań.

Co ciekawe, ta kombinacja może również stworzyć między nami zalotną lub przyjazną atmosferę. Wenus i Merkury będą miały na nas pozytywny wpływ, a nadchodząca retrogradacja może sprawić, że długo będziemy chcieli ponownie połączyć się z niektórymi elementami przeszłości.

Retrogeneracja to kosmiczne zjawisko, które wywołało wiele dyskusji i zyskało złą reputację. Merkury jest zwykle dotknięty nim 3 razy w roku. Jedni uważają, że to wydarzenie miało realny wpływ na nasze życie, inni, że nie ma wpływu na nasze zachowanie. Jedno jest pewne — Galaxy był inspiracją dla wielu twórców z branży modowej i kosmetycznej. Jaki jest cel tego tajemniczego ruchu planet?

Retrogradacja Merkurego wpływa na nasze decyzje? „To nie ma nic wspólnego”

retrogradacja merkurego W ostatnich dniach dużo mówi się o pozornej retrogradacji, która rozpoczęła się kilka dni temu, dokładnie 10 maja i trwa do 3 czerwca. W astrologii retrogradacja Merkurego jest przypisywana jego wpływowi na człowieka – na jego życie i szczęście.

Okresy retrogradacji Merkurego często kojarzą się z podejmowaniem złych decyzji, zamieszaniem w miejscu pracy, problemami z technologią lub podróżowaniem. Jednak astrologia jest uważana za dziedzinę pseudonaukową, a jej założenia często nie są poparte badaniami.

Jak więc nauka wyjaśnia wpływ inwersji na ludzi? Według niej zjawisko to w żaden sposób nie wpływa na wszechświat, a zatem nie dotyka ludzi, ponieważ jest widoczne tylko i wyłącznie dla obserwatorów z naszej planety w danym okresie czasu dzięki złudzeniom optycznym. Kierunek i prędkość Merkurego w rzeczywistości się nie zmieniają, więc nie ma zmiany energii.

pozorny ruch wsteczny Nierzadko ludzie kojarzą wydarzenia astrologiczne, takie jak ruch wsteczny Merkurego, z wydarzeniami lub doświadczeniami z ich życia osobistego.

Należy jednak zauważyć, że nie ma naukowych dowodów na poparcie poglądu, że ruch wsteczny planety, w tym Merkurego, ma jakikolwiek bezpośredni wpływ na ludzkie zachowanie lub podejmowanie decyzji.

Ruchy i pozycje ciał niebieskich, w tym planet, nie mają żadnej wrodzonej mocy ani energii, która mogłaby wpłynąć na nas na Ziemi.

Chociaż astrologia i inne systemy wierzeń mogą kojarzyć te wydarzenia z pewnymi znaczeniami lub symboliką, nie mają one żadnego nieodłącznego wpływu na nasze życie ani podejmowanie decyzji.

znaki zodiakuWażne jest, aby być ostrożnym w wykorzystywaniu wydarzeń lub przekonań astrologicznych jako podstawy do podejmowania decyzji lub przypisywania wydarzeń w naszym życiu przyczynom niebiańskim.

Ważne jest, aby polegać na informacjach opartych na dowodach i podejmować decyzje w oparciu o rozsądek i krytyczne myślenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *