Ryby charakterystyka znaku zodiaku

Ryby to dwunasty astrologiczny znak zodiaku. Przypisuje się go osobom urodzonym pomiędzy 18-19 lutym a 20-21 marca. Warto byłoby dowiedzieć się, jakie cechy charakteru posiadają zodiakalne Ryby.

Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, jakie choroby dopadają osoby spod tego znaku, a także jak Ryby radzą sobie w relacjach z innymi ludźmi. Przydać może nam się także wiedza na temat tego, w jakich zawodach najlepiej radzą sobie zodiakalne Ryby.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnych Ryb

znak zodiaku rybyRyby są uznawane za symbol końca drogi Słońca. Stanowią zatem początek nowego cyklu zdarzeń.

Często określa się je także mianem nocnego domu Jowisza. Jest to również planeta, która patronuje temu znakowi zodiaku.

Ryby – cechy charakteru

znakiem rybZodiakalne Ryby są z natury nieśmiałe i introwertyczne.

Nie oznacza to jednak, że nie lubią spędzać czasu z innymi ludźmi.

Nawiązywanie nowych relacji jest jednak dla nich dość trudne. Osoby spod znaku Ryb są bardzo uczuciowe i mają bogaty świat wewnętrzny.

Zazwyczaj oddają się intensywnym przemyśleniom na różne tematy.

Uwielbiają bujać w obłokach, przez co mogą mieć czasem problem z twardym stąpaniem po ziemi. Dosyć trudno jest im rzetelnie ocenić konkretną sytuację.

Bardzo często dają się bowiem ponieść emocjom. Niezbyt dobrze sprawdzą się w roli przywódcy czy lidera. Osoby, z którymi nawiążą znajomości będą jednak cenić ich oddanie i przyjaźń.

horoskop ryby dziennyZodiakalne Ryby są niezwykle opiekuńcze i potrafią zatroszczyć się o osoby, na których im zależy. Bardzo często posiadają talenty artystyczne.

Ryby – kolor, kamień, kwiat

Warto byłoby mieć świadomość tego, jaki kolor, kamień oraz kwiat jest przypisywany zodiakalnym Rybom.

Jeżeli chodzi o kwiaty, do Ryb wyjątkowo pasują delikatne i różnobarwne frezje. Pasowały będą do nich także zmysłowe dalie.

Jeśli chodzi zaś o kamień, Rybom poleca się noszenie przy sobie koralu bądź opalitu. Kamienie te wspierają zodiakalne Ryby w zachowaniu równowagi emocjonalnej. Swoją uwagę powinny zwrócić także uwagę na jadeit.

opis znaku zodiaku rybyDzięki noszeniu przy sobie wisiorka bądź innego rodzaju biżuterii z tym kamieniem, zodiakalne Ryby będą mogły liczyć na to, że staną się jeszcze bardziej empatyczne.

Jeżeli chodzi o kolory, które sprzyjają zodiakalnym Rybom, wymienić należy wszelkie odcienie zieleni oraz błękitu.

Osoby spod znaku Ryb powinny zatem otaczać się turkusowymi, a także morskimi dodatkami i akcesoriami.

Ryby w relacjach z ludźmi

ryby horoskop opisowyRyby niezbyt łatwo nawiązują relacje, ale kiedy już uda im się bliżej kogoś poznać, są lojalne i niezwykle troskliwe.

Raczej nie posiadają zbyt szerokiego grona znajomych. Niemniej jednak, mogą poszczycić się kilkoma przyjaciółmi, z którymi łączą ich bliskie relacje.

Ryby w związkach są bardzo uczuciowe, ale mogą być również niezdecydowane w pewnych kwestiach.

Zazwyczaj pójdą na kompromis, ale bywają uparte. Jeżeli na czymś postawią, trudno je będzie od tego odwieść.

Poza tym, ze względu na swoją romantyczną naturę, zodiakalne Ryby nie zawsze będą spotykać się ze zrozumieniem. Muszą być więc przygotowane na to, że nie każdy będzie chciał nawiązać z nimi bliższą relację.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Ryb

horoskop rybyOsoby spod znaku Ryb bywają narażone na rozwój niektórych chorób bardziej niż inni.

Mowa tu między innymi o chorobach skóry.

Mogą one cierpieć na trądzik, jak również na egzemę, czy też na atopowe zapalenie skóry.

Nierzadko mają także kłopoty ze stawami. Ze względu na swoją uczuciowość i częste skupianie się na świecie wewnętrznym, mogą być bardziej narażone na rozwój zaburzeń psychicznych.

Mowa tu między innymi o depresji oraz o zaburzeniach lękowych.

Ryby w związkach z innymi znakami zodiaku

ryby potrafiąWarto byłoby mieć świadomość tego, w jaki sposób Ryby radzą sobie w związkach z innymi znakami zodiaku.

Wśród sprzyjających im znaków zodiaku wyróżnić należy przede wszystkim Rak, Skorpion oraz Byk, Koziorożec i same Ryby.

Niestety, osoby spod znaku Ryb raczej nie dogadają się zbyt dobrze z pragmatyczną Panną, ani też z ekstrawertycznym Lwem.

Za znaki neutralne wobec Ryb uznać należy na przykład Bliźnięta. Informacje na temat tego, jakie znaki zodiaku są przyjazne i nieprzyjazne Rybom, należy traktować wyłącznie jako wskazówki.

Nie jest wykluczone, że zodiakalnym Rybom uda się stworzyć satysfakcjonujący związek z Panną czy Lwem.

Każdy człowiek ma bowiem inny zestaw cech charakteru. Różnimy się od siebie także temperamentem i podejściem do życia.

Nie wszystkie zodiakalne Ryby są takie same i nie wszystkie zodiakalne Lwy czy Panny zachowują się dokładnie w identyczny sposób.

Najlepsze zawody dla Ryb

żywioł wodyZodiakalne Ryby dość dobrze poradzą sobie w zawodzie bibliotekarza czy archiwisty.

W trakcie wykonywania tego rodzaju prac będą miały zapewniony spokój.

Ze względu na empatię i wyrozumiałość, osoby spod znaku Ryb mogą doskonale poradzić sobie w zawodzie psychologa i psychoterapeuty.

Będą także świetnymi weterynarzami, ze względu na to, że nawiązują bliskie więzi ze zwierzętami i cenią sobie kontakt z nimi.

Ryby bardzo często interesują się również ezoteryką. Być może, dość dobrze poradzą sobie w zawodzie wróżki. Ze względu na to, że zodiakalne Ryby przejawiają zdolności artystyczne, mogą realizować się jako pisarze bądź malarze.

Osoby spod tego znaku zodiaku mogą także wspaniałe rzeźbić i rysować. Bardzo ważne jest to, aby zodiakalne Ryby znalazły sobie taką pracę, która będzie jednocześnie ich pasją. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że na pewno nie będą się one nudzić.

Praca, w której będą zmuszone do wykonywania zadań, które nie sprawiają im satysfakcji, szybko je przytłoczy. Mogą stać się wówczas marudne oraz skłonne do melancholii.

Sławne Ryby

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie sławne osoby są spod znaku Ryb. Wśród znanych Polaków spod tego znaku wymienić można chociażby Jakuba Gierszała, jak również Andrzeja Wajdę czy Ryszarda Kapuścińskiego.

Znani politycy spod znaku Ryb to Michaił Gorbaczow oraz Radosław Sikorski. Znana z fenomenalnego serialu „Gra o tron” Sophie Turner również jest spod znaku Ryb. Kolejną znaną aktorką spod tego znaku jest Sharon Stone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *