Skorpion charakterystyka znaku zodiaku

Starożytni uczeni przypisywali gwiazdom wielki wpływ na ludzkie życie i przeznaczenie. Co za tym idzie, opracowali cały system pozwalający przewidywać ludzkie losy i cechy na ich podstawie. Z poniższego artykułu można poznać pochodzenie, cechy, relacje i profil medyczny Skorpionów.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego Skorpiona?

znak zodiakuZnaki zodiakalne pochodzą z geograficznego obszaru Bliskiego Wschodu. Opracowali je Sumerowie, lud zamieszkujący tereny, na których dziś znajduje się Irak. Wyróżnili oni znacznie więcej, niż dwanaście znaków.

Jednak z biegiem czasu zostali zastąpieni przez lud Babilończyków.

Uczeni tego ludu po głębszych badaniach postanowili wyróżnić dwanaście stosowanych do dziś znaków.

Dokonali tego poprzez połączenie niektórych znaków. Z kolei inne zostały całkowicie wykluczone ze zodiaku.

Skąd jednak pomysł, by wiązać ludzkie losy z gwiazdami? Babilończycy błędnie wierzyli, że to Słońce krąży dookoła naszej planety.

Wydawało im się, że przez czas około jednego miesiąca pozostaje ono w kolejnych zodiakach. Należy pamiętać, że posługiwali się oni odbiegającym od naszego kalendarzem.

skorpion znak zodiakuZarówno Sumeryjczycy jak i Babilończycy wierzyli, że świat pozostaje pod silnym wpływem sił wyższych. W gwiazdach dopatrywali się oni bóstw, które sterowały ludzkim żywotem.

Skorpion – cechy charakteru

Według Sumerów i Babilończyków narodziny między 24 października a 22 listopada predysponują do pewnych cech.

Niewątpliwym atutem Skorpionów jest zdolność postawienia na swoim.

Upór i ambicja mogą doprowadzić do wielu wspaniałych sukcesów na wybranym przez siebie polu. Jednak ta niewątpliwa zaleta potrafi być także wadą.

Jeśli Skorpion nie umie jej należycie spożytkować, upór staje się niezdrowy. Przykładowo będzie on trwał w sytuacjach, w których to odpuszczenie byłoby rozsądniejszym wyjściem.

Skorpion to także osoba obdarzona niepospolitym poczuciem dziejowej misji. Za wszelką cenę będzie on dążył do naprawy zastanego, niedoskonałego świata.

Wykorzystując swój upór może pozostawić po sobie trwały ślad. Jednak jego upór może być także męczący dla otoczenia.

Skorpion – kolor, kamień, kwiat

znak zodiaku skorpionTradycyjnie zodiakowi Skorpiona przypisywana jest barwna czarna. Niezmiennie od wieków towarzyszą mu te same kamienie.

Pierwszym z nich jest granat. Wzmacnia on jego i tak silny charakter, a także dodatnio wpływa na jego seksualność.

Z kolei jaspis pozytywnie odbija się na jego poczuciu misji. Hematyt będzie sprzyjał jego regeneracji.

Jest on szczególnie przydatny dla tych Skorpionów, których siła przejawia się jako pracoholizm. Obsydian stymuluje pracę podświadomej części umysłu.

Oznacza to, że pomoże on w uporaniu się z nieuświadomionymi emocjami i potrzebami.

Istnieje także zestaw kwiatów, które najlepiej podarować osobom urodzonym jako Skorpiony. Należy dobierać dla nich rośliny w barwach żółci, czerwieni i pomarańczy.

Doskonale łączy się to z silnym i intensywnym temperamentem Skorpionów.

Skorpion w relacjach z ludźmi

znaków zodiakuNajważniejszą cechą osób spod tego znaku jest wspomniany już kilkukrotnie upór. Może się on niestety negatywnie odbijać na relacjach międzyludzkich.

Nie wszyscy muszą podzielać entuzjazm i motywację Skorpiona. Nadmierne epatowanie nią może być po prostu męczące dla otoczenia.

Dodatkowo wytrwałe podążanie za swoją misją może skutkować bardzo poważnym zaniedbywaniem kontaktów z innymi.

W imię wyższej sprawy Skorpiony mogą zaniedbywać nawet swoje dzieci, małżonków czy inne zobowiązania.

Jednak ten sam upór może być ogromnym walorem w relacjach. W jaki sposób? Odpowiednio wykorzystany, może być bardzo inspirujący dla osób trzecich.

Zarówno jako lider w pracy, jak i w życiu prywatnym, Skorpion może być źródłem brakującego innym entuzjazmu i zapału. Dzięki temu inne osoby, urodzone pod mniej pracowitymi czy entuzjastycznymi znakami będą mogły osiągać zamierzone cele.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Skorpiona

23 października 21 listopadaSumeryjska i babilońska medycyna znacznie odbiegały od naszej, zachodnioeuropejskiej.

Na starożytnym Bliskim Wschodzie nie znano pojęć wirusów, bakterii czy drobnoustrojów. Zachorowania przypisywano klątwom, urokom czy wynikłemu ze zodiaków przeznaczeniu.

Starożytni wschodni astrologowie uznali, że Skorpiony powinny uważać przede wszystkim na swoje układy moczowy oraz płciowy.

Są one podatne na choroby weneryczne, a także kamienie nerkowe czy niewydolność nerek. Nie mniej narażony jest układ trawienny Skorpionów.

Bardzo często walczą one z zaburzeniami trawienia czy odżywiania. Są częstymi pacjentami gastrologów czy dietetyków.

Skorpiony dzięki swojemu duchowi walki są bardzo ciekawymi pacjentami. Ich upór znajduje swój wyraz także w zdrowotnych zmaganiach.

Nieważne, jak poważne by one nie były. Skorpiony do samego końca będą mężnie i wytrwale dążyć do wyzdrowienia.

Skorpion w związkach z innymi znakami zodiaku

maria skłodowska curieCechy Skorpiona siłą rzeczy plasują go w określonej relacji wobec innych znaków. Warto mieć to na uwadze, poszukując drugiej połówki czy przyjaciół.

Byk będzie pierwszym dobrym dopasowaniem dla Skorpionów. Przede wszystkim znajdzie on z nimi porozumienie z powodu swojego poważnego podejścia do życia.

Panna ma wysokie oczekiwania względem innych. Z tego powodu świetnie zrozumie i doceni ambicję i motywację Skorpionów. Zarówno jako współmałżonek jak i przyjaciel.

Rak będzie prawdopodobnie najlepszym towarzyszem Skorpiona. Oba znaki pochodzą od żywiołu wody. Jednak Rak jest zdecydowanie większym optymistą i romantykiem. Z tego właśnie względu uzupełni powagę i smutek Skorpiona.

Ryby, podobnie jak Skorpion cechują się poczuciem misji. Oznacza to, że Skorpiony powinny zainteresować się nimi jako partnerami, przyjaciółmi czy współpracownikami.

Dobrym partnerem Skorpiona we wszelkich sferach życia może być także Koziorożec. Osoby spod tego znaku przejawiają podobne cechy charakteru, co naturalnie pociąga za sobą odnalezienie wspólnych dążeń czy tematów do rozmów.

Lwy i Barany to znaki, których nieodłączną ambicją jest osiąganie zamierzonych celów i dominacji nad innymi. Uwzględniwszy

obecność podobnych skłonności u Skorpionów, łatwo domyślić się losów ich relacji. Najlepiej będzie, jeśli osoby spod tych znaków powinny się unikać.

Wodniki i Bliźnięta są całkowitymi przeciwieństwami Skorpionów. Raczej nie znajdą z nim wspólnego języka. Choć ich relacje nie powinny być nacechowane wrogością czy konfrontacjami.

znak zodiakuWaga to osoba niezależna, nietolerująca rozkazów czy kontroli nad sobą. Oznacza to, że nie stworzy udanej relacji ze Skorpionem.

Jego dążenie do nadzoru i porządku dookoła siebie bez wątpienia nie pozwoli na wykształcenie się między nimi przyjaźni, nie mówiąc o małżeństwie.

Osobną kategorią są kontakty dwóch Skorpionów. Są to relacje wymagające niebagatelnych zdolności komunikacyjnych. W przeciwnym razie nieuchronnie dojdzie do starć o władzę w relacji. Te zaś będą gwoździem do jej trumny.

Najlepsze zawody dla Skorpiona

skorpion znak zodiaku

skorpion znak zodiaku

Skorpiony najlepiej odnajdą się tam, gdzie mogą wykorzystać swoją ambicję, dominujący charakter i logiczne myślenie.

Świetnie sprawdzą się jako funkcjonariusze każdego szczebla we wszelkich formacjach mundurowych.

Dobrym wyborem będzie także profesja inżyniera czy ekonomisty.

Jednak Skorpiony powinny zainteresować się także pozycją managera w dowolnej dziedzinie. To właśnie na szczycie firmowej hierarchii osiągną pełnię rozwoju.

Osobowość Skorpiona: W poszukiwaniu prawdy

Osobowość Skorpiona charakteryzuje nieustające dążenie do prawdy i głębi. Skorpiony są niezwykle intuicyjne i potrafią dostrzec to, co ukryte dla innych. Ich determinacja w poszukiwaniu prawdy często prowadzi ich przez zawiłości ludzkiej psychiki i tajemnice świata.

Magnetyzm i intensywność

Skorpion wyróżnia się silną, magnetyczną osobowością, która przyciąga innych. Ich intensywność emocjonalna i pasja są odczuwalne w każdym ich działaniu, tworząc wokół nich aurę tajemniczości i głębi.

Lojalność i ochrona

Mimo swej niezależności i niekiedy dystansu, Skorpiony są niezwykle lojalne i ochronne wobec osób, które zyskały ich zaufanie. Ich lojalność może jednak zamienić się w zazdrość i posiadaczość, jeśli poczują zagrożenie dla swoich bliskich relacji.

Skorpion w miłości: Ocean emocji

W relacjach miłosnych Skorpion dąży do głębokiego, intensywnego połączenia, które przekracza powierzchowność. Dla Skorpiona miłość to nie gra czy przelotne zauroczenie, ale ocean emocji, w którym zanurza się bez reszty.

Pasja i zaangażowanie

Miłość Skorpiona jest pełna pasji i zaangażowania. Gdy pokocha, robi to całym sercem, pragnąc stworzyć związek, który jest zarówno emocjonalnie satysfakcjonujący, jak i duchowo zjednoczający.

Tajemnica i zazdrość

Natura Skorpiona kryje w sobie również skłonność do zazdrości i potrzebę kontroli. W związku może pojawić się tendencja do tajemniczości, co czasami może być wyzwaniem dla partnera, który poszukuje otwartości i pełnej szczerości.

 

Sławne osoby spod znaku Skorpiona

Cechy Skorpionów nieuchronnie prowadzą je na życiowe szczyty. Z tego względu wiele z nich jest powszechnie znany. Jako przykłady można podać:

  • Edytę Górniak, polską wokalistkę
  • Maria Skłodowska Curie
  • Bohdana Łazukę, polskiego aktora
  • Leonardo di Caprio, amerykańskiego aktora
  • Katy Perry, amerykańską piosenkarkę
  • Rafała Wolskiego, polskiego piłkarza
  • Sannę Marin, premier Finlandii
  • Aleksandra Wielkiego, starożytnego władcę Macedonii, twórcę wielkiego imperium

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *