Strzelec charakterystyka znaku zodiaku

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego strzelca

 

Strzelec jest dziewiątym z kolei znakiem zodiaku. Jego panowanie przypada na okres od 22 listopada do 21 grudnia. Swój rodowód wziął z mitologii greckiej.

znak zodiakuWywodzi się od centaura Chirona. Centaury jawią nam się, przynajmniej tak Je przedstawia literatura, jako istoty waleczne, groźne, o hulaszczym usposobieniu.

Chiron natomiast to najbardziej cywilizowany z Nich. Za to został przez Zeusa nagrodzony umieszczeniem Go na nieboskłonie.

W ten sposób Zeus docenił i uszanował postawę Chirona wychodzącego poza schemat stereotypiczny dotyczący centaurów i Jego szlachetność pośród innych podobnych Mu istot.

 

Strzelec – cechy charakteru

 

znaku strzelcaStrzelce w prawdzie są odbierane przez otoczenie, jako dobrzy i ugodowi ludzie pragnący bezproblemowego życia z wygodami, ale nie przeszkadza Im to w byciu ambitnymi, zachłannymi na wiedzę, przekraczaniu własnych granic.

Strzelce przy tym są szczere, optymistyczne, entuzjastyczne, lubią podróżować, a ponieważ przeżywanie przygód i podróże niekiedy wiążą się z mniejszą wygodą i wychodzeniem ze strefy komfortu, to czasem mają kłopot z łapaniem pomiędzy chęcią przeżywania nowych doznań, a zapewnieniem sobie maksimum komfortu, punktu równowagi w oczekiwaniach.

Strzelec to idealista, potrafią bez reszty się oddawać swoim pasjom w zakresie Ich zgłębiania, realizowania, osiągania celów.

strzelec znak zodiakuLubią się rzucać w wir życia, interesują się często sztuką, mechaniką, muzyką, wszystkim co twórcze.

Strzelce są niebywale pragmatyczne, pracowite i kreatywne.

Bez trudu nawiązują nowe kontakty, zawierają znajomości, poszerzają krąg przyjaciół i znajomych, na których wsparcie mogą zawsze liczyć.

Ponieważ temu znakowi patronuje żywioł ognia, to strzelce mają to do siebie, że są bardzo temperamentnymi przedstawicielami zodiaku.

Strzelec to taki szczęściarz, co to zawsze na cztery łapy jak kociak spadnie. Nie obawia się zmian, lubi dynamiczne sytuacje, uwielbia działać.

 

Strzelec – kolor, kamień, kwiat

 

Kolory strzelca to niebieskości i purpury. Kamienie to z kolei: opal, turkus, topaz, ametyst, szafir. Róże i goździki to znowu kwiaty dla strzelca idealne.

 

Strzelec w relacjach z ludźmi

 

znakiem strzelcaJak już wcześniej zostało wspomniane strzelce to dość charakterne osoby.

Nie są mimo licznych przymiotów łatwymi partnerami w pracy, a zwłaszcza w związku.

Są niezależne, nie dają się dominować, nie lubią tego, gdy ktoś Im rozkazuje, gdy coś Im się nie podoba, bo np. zaczyna zwyczajnie nużyć zodiakalnego strzelca, strzelec po prostu porzuca nudne otoczenie, sytuację, relację, osobę/y, która Go nudzi.

Strzelec będzie dobrym kolegą, przyjacielem, ale jako współpracownik, czy partner – druga połówka w związku będzie wymagającym wyzwaniem dla drugiej strony.

 

Choroby, które dopadają osoby spod znaku strzelca

 

horoskop strzelec dziennyNogi i wątroba to najsłabsze punkty ciała zodiakalnego strzelca.

Niestety ten lubiący podróżować także kulinarnie przedstawiciel zodiaku czasem sam sobie tym szkodzi.

Poza tym w ogólności strzelce raczej cieszą się dobrym zdrowiem.

 

Strzelec w związkach z innymi znakami zodiaku

 

zodiakalny strzelecNie łatwo Go zdobyć, jeszcze trudniej przy sobie utrzymać.

Podróżnik, zdobywca, imprezowicz, niby dusza towarzystwa, lubi poznawać ludzi, niby ma otwarty charakter, a jednak to powoduje, że woli badać świat, ludzi, relacje niż jako domator snuć spokojne życie rodzinne.

Strzelce przy tym realizują się jako obserwatorzy, ale same są dość skryte i nieufne, szczególnie w relacjach damsko-męskich.

Kobiety spod tego znaku to estetki, bardzo przywiązują wagę u partnera do porządnego wyglądu, kultury osobistej, dobrych manier, wyszukanych gestów (jak np. kwiaty drobne upominki, niespodzianki), bogatego zasobu słownictwa, inteligentnego sposobu rozmowy, same także dbają o siebie z wielką starannością i choć to dama jak z żurnala, to może się wydawać wyniosła.

strzelec horoskop opisowyPanowie urodzeni pod strzelcowym panowaniem na niebie to wymagający mężczyźni.

Od kobiety będą wymagali by była, jeśli chce być Ich partnerką, zadbana, błyskotliwa, inteligentna, pociągająca jako interesujący człowiek.

Strzelec lubi polowania, także w kwestii podbojów miłosnych, tak więc nie można pozwolić będąc ze strzelcem, by związek Go znudził, bo to będzie pierwszy krok do tego, by zapolował na kogoś innego.

Musi się coś dziać w związku, związek ze strzelcem, by był dla Niego atrakcyjny – musi być ciekawy, pozbawiony stagnacji.

Niestety strzelce są tak niezależne, że czasem zew wolności może Je ponosić aż za nadto i swoją wolność mogą przedłożyć ponad budowanie relacji partnerskich. Labilność zdarzeń i dynamika będą tutaj sprzyjały relacji.

znak strzelcaStrzelec to niestety ktoś za kim trudno nadążyć, zgrabnie dotrzymać Mu kroku.

Partnerka strzelca musi wykazać się żywiołowością, ruchliwością, potrafić radośnie nadążać za Nim w kwestii podróży, Jego pragnień, życia Jego życiem, takim życiem, jakiego On pragnie, na jakim to Jemu zależy.

Strzelec dobrze dogaduje się z baranami, wagami, lwami, wodnikami.

Problemy z komunikacją może mieć z pannami, koziorożcami, bykami i rakami.

Zawodowo będzie wolał pracę na swoim, prowadząc własną firmę, niż podporządkowywanie się innym. Nie potrafi w oszczędzanie.

Uznaje, że pieniądze są po to by sprawiać sobie przyjemności i wydaje Je na bieżąco, rzadko troszczy się o przyszłość.

Jako charyzmatyczny, szybki i skuteczny łatwo zaskarbia sobie względy przełożonych i prędko awansuje, co czasem może powodować brak sympatii współpracowników.

O ile we własnej firmie nie będzie z tym miał problemu sam będąc sobie sterem, żeglarzem i okrętem, o tyle w pracy z innymi czasem może sobie szkodzić wrodzoną szczerością.

Choć nie jest uległy, nie lubi gdy ktoś ma górować nad Nim, to z perspektywą zapewnienia sobie dzięki odpowiednio wysokiej płacy wymarzonych bytu i życia jest gotów na kompromisy i skupianie całych swoich sił i uwagi na wykonywanych zadaniach zawodowych.

 

Najlepsze zawody dla strzelca

 

Strzelce doskonale sprawdzą się w turystyce, jako np. pracownicy biura podróży, jako filozofowie, duchowni, lekarze, weterynarze, prawnicy, sędziowie, dziennikarze i prezenterzy, wykładowcy, czy sportowcy.

 

Sławne osoby spod znaku strzelca

 

Jak każdy znak zodiaku strzelec ma swoją mocną reprezentację pośród sław, ludzi znanych, artystów, polityków, sportowców, ludzi rozpoznawalnych i niejednokrotnie bardzo cenionych.

Strzelcami znanymi szerokiemu kręgowi są w dziedzinie przywództwa i polityki: jeden z najsłynniejszych premierów brytyjskich Sir Winston Churchill, wódz i pierwszy przywódca po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Marszałek Józef Piłsudski, francuski Prezydent Emmanuel Macron, a także inny Prezydent Francji Charles de Gaulle; w świecie muzyki sławne strzelce to np. piosenkarki Katarzyna Skrzynecka, Maryla Rodowicz i Tina Turner, kompozytor Ludwig van Beethoven, pianista Bruce Lee,, Ozzy Osbourne – wokalista, muzyk, autor tekstów,  Jimi Hendrix  – gitarzysta, wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, Christina Aguilera piosenkarka i aktorka łącząca muzykę z aktorstwem; filmowo udzielające się i popularne oraz uznane strzelce to: Brad Pitt – aktor, Steven Spielberg – reżyser wielokrotnie otrzymujący Nominację i Statuetkę Oscara; literatura również ma swoich słynnych przedstawicieli w tym znaku, jednym z Nich jest pisarz, autor m. in. „Księcia i żebraka” Mark Twain.

W sporcie do reprezentacji tego znaku należą m. in. Wyścigowy i rajdowy kierowca Formuły 1 Robert Kubica i wielokrotny Mistrz skoków narciarskich Adam Małysz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *