Waga charakterystyka znaku zodiaku

Zodiak to pas na sferze niebieskiej. W astrologii wyróżnia się jego 12 równych części, dlatego też mamy 12 znaków zodiaku. Nazywamy je: Wodnikiem, Rybami, Baranem, Bykiem, Bliźniętami, Rakiem, Lwem, Panną, Wagą, Skorpionem, Strzelcem oraz Koziorożcem.

W dzisiejszym artykule przybliżymy znak, którego długość ekliptyczna wynosi 180 stopni. Słońce wchodzi w niego w chwili równonocy jesiennej, czyli dokładnie 23 września o godzinie 00:23. Jest to Waga. Spod niego są ludzie urodzeni między 23 września a 22 października.

Waga – charakterystyka znaku zodiaku

znak zodiaku wagaWagi wyróżniają się swoim podejściem do życia, ciągle szukają, nie są niczego pewni, również siebie samych. Przez całe życie są oni w ruchu. Są niezdecydowani, a siedzenie w miejscu jest dla nich marnotrawieniem cennego czasu.

Uważają, że życie jest jedno, dlatego podczas jego trwania trzeba przeżyć jak najwięcej i absolutnie nie można stać w miejscu. Osoby spod tego znaku zodiaku są skromne, ale także charyzmatyczne i towarzyskie.

Ten, kto zna Wagę wie, że imprezy z nią są niezapomniane. Nie obrażają się również o błahostki, mają ogromny dystans do siebie i świata, jednak nigdy nie powiedzą Ci nic w sposób niemiły.

Są bardzo szczere i prawdomówne, ale zawsze głoszą swoje przekonania z największym szacunkiem oraz życzliwością, wszystko robią dla dobra swoich bliskich.

Charakterystyka Twojego znaku zodiaku dla: Wagi

znakiem wagiZ pewnością jesteś osobą, która przez życie idzie z podniesioną głową, uśmiechem na twarzy. Zawsze wprowadzasz pozytywną energię do atmosfery, kiedy masz na to ochotę.

Jeśli jednak Twój humor został zepsuty, sprawisz, aby wszyscy to poczuli. Jesteś otwarty na ludzi, jednak czasami Cię to przerasta i starasz się od nich stronić, chociaż przez pewien czas, dla własnego spokoju i odpoczynku.

Potrafisz jednak dzielić się swoimi emocjami i uczuciami, jednak wolisz to robić przy ludziach bliskich, którym ufasz, ponieważ wolisz być ostrożny, co do obcych.

Masz też skłonności do przesady i ubarwiania rzeczywistości, ponieważ starasz się we wszystkim szukać pozytywów i nie załamywać się drobnostkami.

waga znak zodiakuJesteś spod znaku Wagi, więc masz też niestety tą ciemną  stronę, złe cechy charakteru.

Potrafisz być złośliwy, mimo swojej życzliwości i pozytywizmu.

Miewasz również dni, kiedy szybko można wyprowadzić Cię z równowagi.

Twój nastrój może też zmienić się kilkukrotnie w ciągu dnia, dlatego osoby, które lepiej Cię znają, starają się zawsze Cię zrozumieć.

Wszystko zależy jednak od Twojego nastawienia do świata i ludzi – niektóre Wagi są energiczne i żywiołowe, niektóre z kolei nic nie interesuje i wolą przez pewien czas być apatyczni względem innych.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnej Wagi?

horoskop waga dziennyJej łacińska nazwa to „Libra”. Została ona wykorzeniona i rozpowszechniana przez Sumeryjczyków, którzy to właśnie nazywali gwiazdy konstelacji „równowagą nieba”.

W ich czasach jesienna równonoc miała miejsce wtedy, kiedy Słońce znajdowało się w Gwiazdozbiorze Wagi, dlatego tak nazwali ten znak zodiaku i tak pozostało do dzisiaj.

Wierzyli także, że Słońce znajdowało się w tym gwiazdozbiorze, kiedy założono Rzym. Uważali ten znak za symbol równowagi oraz modernizującego wpływu na imperium.

Waga jest najmłodszym gwiazdozbiorem astrologicznego Zodiaku, a także jedynym, który przedstawia przedmiot, a nie żywe istnienie.

Waga – cechy charakteru

waga horoskop opisowyWagi są osobami komunikatywnymi i optymistycznymi, dlatego tak dobrze dogadują się z innymi ludźmi oraz łatwo jest im znaleźć pracę, w której będą pracować w zespole.

Są również praktyczne, dlatego zawsze dążą do postanowionego sobie celu, są zdeterminowane i nie poprzestaną, jeśli nie dojdą do niego.

Ten znak zodiaku potrafi także zdobyć się na abstrakcyjne myślenie, dlatego perfekcyjnie rozwiązują zadania oraz problemy na tle codziennym. Wagi także potrafią się dostosować.

Zmiana planów, czy środowiska, nie jest dla nich nic trudnym, potrafią odnaleźć się w każdym środowisku.

Waga – kolor, kamień, kwiat

Każdy znak zodiaku ma przypisane te atrybuty, które mają być dla nich szczęśliwymi amuletami, czymś, co je wyróżnia, czymś indywidualnym. W przypadku Wagi są to:

  • żywioł: Powietrze;
  • planeta: Wenus;
  • kolor: niebieski;
  • kwiaty: malwa, figowiec pospolity, aloes;
  • kamienie: opal, diament, szmaragd, szafir.

Waga w relacjach z ludźmi

horoskop wagaJak wcześniej wspomniano, osoby spod tego znaku są bardzo komunikatywne i nie mają problemu z nawiązywaniem znajomości.

Co do związku ich partner nigdy nie będzie narzekać na nudę – Wagę charakteryzują częste zmiany nastroju, kiedy jej wybranek będzie musiał wytrzymywać i rozumieć.

Dlatego osoby spod tego znaku najczęściej wybierają swoje drugie połówki, które będą stonowane, opakowane, ale także takie, które mają własne zdanie i dobre maniery.

Waga nie lubi stać w miejscu, dlatego jej partner będzie musiał uporać się z jej nowymi pomysłami, a także niespodziankami, czy spontanicznymi wyjazdami.

Wchodząc w relację z Wagą pamiętaj: zdenerwowana Waga może być nieobliczalna. Dlatego lepiej ją zostawić lub rozmawiać z nią spokojnie, pod żadnym pozorem nie dolewać oliwy do ognia. Wówczas może się wytworzyć nieprzyjemna w skutkach awantura.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Wagi

Najczęściej mają oni problem z układem moczowym, w szczególności z nerkami, jak i kobiety, tak i mężczyźni. Najczęściej będą to kamienie nerkowe lub wielomocz. Dlatego powinni oni jak najwcześniej zacząć dbać o swoje narządy, żeby nie było za późno. Jeżeli jesteś spod znaku Wagi, a w Twojej rodzinie wcześniej zdarzały się takie dolegliwości, polecamy pozostać pod stałą opieką lekarza.

Waga w związkach z innymi znakami zodiaku

Waga + Lew: te znaki zodiaku idealnie się ze sobą zgrają, ponieważ oboje z nich mają wybujałe ego. W tym wypadku wygrywa jednak Lew, który jest egoistyczny i patrzy tylko na siebie, jednak Wadze to przeszkadzać nie będzie, a wręcz przeciwnie, będzie zadowolona z tego, iż ma pewnego siebie partnera, który potrafi zauważać swoje atrybuty. Dla obu znaków ważny w relacji jest seks, który w tym wypadku będzie wprost niesamowity. Waga jest namiętna, a Lew wylewny, dlatego w łóżku bawić się będą nieziemsko. Jedyną wadą takiej pary będzie wzajemne nakręcanie się, nie tylko prywatnie, ale także przy większej liczbie ludzi. Będą robić wokół siebie wiele szumu, jednak będą za sobą nawzajem szaleć.

Waga + Wodnik/Bliźnięta: żadne z nich nie jest zbyt zaborcze lub zazdrosne, dlatego nie będą się zbytnio ograniczać. Dla tych znaków zodiaku najlepszym będzie związek otwarty, gdzie oboje będą mogli się zabawić, ale pod koniec dnia razem poleżą przytuleni w łóżku i żadne nie będzie mieć do siebie „ale”. W związku chwytać będą okazje, jednak zaniedbają gospodarskie troski. Jak i Waga, tak i Wodnik oraz Bliźnięta, są celebryckymi znakami zodiaku, co za tym idzie, próżnymi. Kochają luksusowe życie, nie lubią przy pracy się „ubrudzić”, dlatego w ich wspólnym mieszkaniu może panować niestety chaos. Waga nie lubi sprzątać, Wodnik oraz Bliźnięta też za tym nie przepadają. Jednak wcale nie będzie im to przeszkadzać, w odróżnieniu od ich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *