Żywioły a znaki zodiaku

Żywioły są ściśle powiązane ze znakami zodiaku. O ile jednak każdy zna swój znak zodiaku, o tyle jednak nie są w stanie oni odpowiedzieć na pytanie, który żywioł jest do nich przypisany.

Czas więc znaleźć odpowiedź na to pytanie. Dzięki temu będzie można poznać tak naprawdę dobrze swój charakter.

Żywioły znaków zodiaku

Astrologia wyróżnia dwanaście znaków zodiaków. Żywioły mamy cztery: ogień, powietrze, woda, ziemia. Dla każdego z nich przypisane są po trzy znaki zodiaku. Dlaczego znaki zostały przypisane do żywiołów tak, a nie inaczej?

żywioły znaków zodiakuW dużej mierze zależy to od energii jaką ten włada. Warto również dodać, że nie lada ciekawostką jest to, iż w każdym z czterech żywiołów ma się do czynienia z energią yin (żeńską) oraz yang (męską).

W każdym z tych przypadków zawartość tych dwóch pierwiastków jest zupełnie inna.

Ogień i powietrze mają w sobie więcej energii męskiej. Dwa pozostałe żywioły odczuwają bardziej wpływ energii kobiecej.

Ogień

Z tym znakiem zodiaku związany jest Baran, Lew, Strzelec. Przypisany też do tarota Buławy. Co ten żywioł dokładnie oznacza?

Mówi się, że są to osoby pełne energii i pasji. Na tyle, że swoimi działaniami są w stanie rozjaśnić każdy dzień – nawet ten najbardziej pochmurny.

Chociażby nie wiadomo co się działo, osoby przypisane do tych znaków zodiaku, są w stanie każdą sytuację negatywną zamienić na coś bardzo radosnego.

znak zodiakuPełne ciepła w sobie, mają cechy prawdziwego przywódcy. Na tyle, że swoimi działaniami są w stanie wpłynąć także na innych, aby Ci chcieli dążyć do zmian.

Barany, Lwy i Strzelce wyróżniają się także niezwykłą kreatywnością. Lubią być w ruchu.

To fakt, że działają szybko. Jeżeli już jednak coś robią, to angażują się całym sobą. Tak, aby udało się odnieść sukces.

Ogień jest bardzo żywy i dynamiczny. Takie są właśnie także osoby, którym ten żywioł odpowiada.

Tak jak wszystko ma swoje wady, tak również osoby spod żywiołu ognia mają je również.

Te znaki zodiaku cechuje porywczość. Niekiedy mają oni do czynienia z nagłymi atakami gniewu, który jest niczym niewytłumaczony.

Niecierpliwość, słomiany zapał – często ma się do czynienia z tego typu sytuacjami. Niekiedy tego typu osoby patrzą tylko na swoją końcówkę nosa, zapominając tak naprawdę o całym świecie. Niestety, ale w ten sposób przyjaciół się nie pozyska.

żywioł ziemi znaki żywiołu

Woda

To Rak, Skorpion i Ryby, którym przypisany jest tarot Pucharów. Co ten żywioł oznacza?

Tego typu osoby na ogół postrzegane są jako te, które są spokojne i opanowane W ich duszy rozgrywa się jednak istna burza.

Podobnie jak to jest w przypadku naturalnej wody. Najważniejsza akcja ma miejsce pod powierzchnią tafli wody, gdzie oko ludzkie nie sięga. Tak samo jest właśnie z człowiekiem.

Rak, Skorpion i Ryby bardzo często wyróżniają się wysokim poziomem opiekuńczości. Obca nie jest im empatia.

Na tyle jednak, że czasem zapominają o tym, co tak naprawdę jest dla nich najważniejsze. U niektórych osób mogą występować również zdolności parapsychiczne. Jasnowidzenie to temat, który mogą one u siebie zauważać.

żywioł wody znaki żywiołuWoda bardzo często odczuwa na sobie działanie świata i różnych pływów energii. Często ma się do czynienia z osobami, które pokazują swój niesamowity talent artystyczny.

Nikt nie powinien zdziwić się tym, że woda często dąży do tego, aby pobyć samodzielnie. Daje ona dużo innym osobom, ale przez to czasem potrzebna jest jej regeneracja w ciszy.

Tego typu osoby często mają do czynienia z huśtawkami nastrojów. Muszą one jednak na siebie uważać, ponieważ zbyt łatwo mogą przez to ulegać smutkowi i nastrojowi depresyjnemu.

Warto także, aby woda wykazywała się uwagą, żeby nie dać wykorzystywać swojej naiwności.

Ziemia

żywioł powietrza znaki żywiołuByk, Panna i Koziorożec z tarotem Pentakla. Na te osoby zawsze będzie można liczyć. Ich stabilność sprawia, że zawsze stawiają oni na praktyczne rozwiązania. Dobra organizacja sprawia, że tego typu osoby zawsze kierują się zdrowym rozsądkiem.

To dobrze, że Ziemia bardzo rzadko (wręcz nigdy) nie ulega wpływom innych. Warto wierzyć w to co jest ważne, dzięki czemu zawsze można wybrać dla siebie najkorzystniejszą ścieżkę.

Ziemia marzy, ale tylko w to, co tak naprawdę mają szansę osiągnąć. To, co z góry jest dla nich nierealne, omijają szerokim łukiem. Wolą skupić się na tym, co może znaleźć się w zasięgu ich rąk. Byk, Panna, Koziorożec to osoby, które kochają swój dom i najlepiej się w nim czują.

Chociaż jest to miejsce, które zawsze otwarte jest dla ludzi. Ziemia ma wielu przyjaciół. Żeby jednak móc znaleźć się w tym gronie, trzeba się odpowiednio „wykazać” lojalnością.

Wadą takich osób jest jednak upartość. Niekiedy także mała elastyczność. Ziemia jest perfekcjonistą – czasem aż za bardzo, co też może okazać się męczące dla środowiska. Na tyle, że tego typu osoby często wytykają zbyt mocno popełniane błędów innym osobom.

Powietrze

znaki zodiaku żywioły dopasowanieBliźnięta, Waga i Wodnik z tarotem Mieczy. To osoby niepowtarzalne. Wyjątkowe. Jedyne w swoim rodzaju. Często tego typu osoby polegają na swojej głowie, która wciąż pracuje, obmyślając różnego rodzaju rzeczy.

Dzięki temu można znaleźć wyjście z wielu sytuacji – również tych, które na pierwszy rzut oka wyglądają na przegrane.

Powietrze zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, zawsze ją przemyśli. Tylko dzięki temu może być pewna tego, co będzie robić.

Powietrze wybiera to, co ma sens, szeroko pomijając stare i dobre rozwiązania. Jest ono w stanie się z nimi zgodzić.

Jednak wybierze rozwiązanie, jakie jest najkorzystniejsze dla danej sytuacji. Charyzma, inteligencja, charyzma – oto cechy, które tak doskonale są w stanie opisać Bliźnięta, Wagę i Wodnika.

Wadą tego typu osób jest niestety zmienność. Tak, jak powietrze bywa zmienne, tak również osoby tego typu nie zawsze są w stanie podjąć decyzję. Ich niezdecydowanie może okazać się irytujące dla środowiska.

Jeżeli coś dla Powietrza jest nieciekawe, odwraca się od tego plecami, tracąc tym samym całe zainteresowanie. Tego typu osoby często mają również problem z tym, aby zaangażować się w związek. Powodem tego typu sytuacji może być obawa o to, że zostaną zbyt mocno zranione.

 

Żywioły a znaki zodiaku

W astrologii, żywioły odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu charakteru i losu osób urodzonych pod różnymi znakami zodiaku. Każdy ze znaków zodiaku jest przypisany do jednego z czterech żywiołów: ognia, ziemi, powietrza lub wody.

Te żywioły nie tylko wpływają na osobowość, ale także na sposób interakcji z otoczeniem i podejmowania decyzji. Przyjrzyjmy się bliżej, jak poszczególne żywioły są powiązane ze znakami zodiaku i jakie cechy charakteru z nimi wiążą.

Ogień: Baran, Lew, Strzelec

Żywioł ognia symbolizuje energię, pasję i dynamizm. Osoby urodzone pod znakami ognia są pełne życia, ambitne, pewne siebie i często podejmują ryzyko. Są naturalnymi liderami, inspirującymi innych swoją odwagą i entuzjazmem.

 • Baran jest pionierem, zawsze gotowym na nowe wyzwania.
 • Lew wyróżnia się siłą woli i charyzmą, będąc naturalnym centrum uwagi.
 • Strzelec poszukuje wolności, przygody i głębokiego sensu życia.

Ziemia: Byk, Panna, Koziorożec

Żywioł ziemi jest synonimem stabilności, praktyczności i niezawodności. Osoby urodzone pod znakami ziemi są zorganizowane, metodyczne i cenią bezpieczeństwo. Są to pracowici realizatorzy, którzy cenią trwałość i materialne aspekty życia.

 • Byk ceni komfort i piękno, dążąc do bezpieczeństwa materialnego.
 • Panna jest analityczna i perfekcjonistyczna, skupiona na szczegółach.
 • Koziorożec wykazuje dyscyplinę i ambicje, dążąc do osiągnięcia celów.

Powietrze: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Żywioł powietrza reprezentuje intelekt, komunikację i elastyczność. Osoby urodzone pod znakami powietrza są towarzyskie, ciekawe świata i mają zdolności analityczne. Cechuje je otwartość na nowe idee i łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

 • Bliźnięta są żywiołowe i wielozadaniowe, posiadające różnorodne zainteresowania.
 • Waga szuka harmonii i równowagi, będąc doskonałym mediatorem.
 • Wodnik dąży do innowacji i zmiany, będąc niezależnym i oryginalnym.

Woda: Rak, Skorpion, Ryby

Żywioł wody jest związany z emocjami, intuicją i głębią. Osoby urodzone pod znakami wody są wrażliwe, empatyczne i posiadają bogate życie wewnętrzne. Są to ludzie o głębokiej duszy, którzy cenią bliskie relacje i zrozumienie.

 • Rak jest opiekuńczy i rodzinny, ceniąc domowe ciepło.
 • Skorpion jest intensywny i tajemniczy, z silnym wewnętrznym światem.
 • Ryby są wrażliwe i empatyczne, z dużą wyobraźnią i duchowością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *