Czym jest numerologia?

 

Numerologia zakłada, że każda liczba ma swoje unikalne znaczenie. Kierując się przyjętymi założeniami, znajomość opisu każdej cyfry gwarantuje, że odkryjemy, co nas czeka w przyszłości, a nawet pomaga zobaczyć twarz kogoś, kto ukrywa swoją prawdziwą twarz. Czym jest numerologia i jak czytać liczby?

Dowiedz się, jak liczyć własne imiona i zobacz, co te liczby mówią o tobie.
Liczby są wszędzie – możemy je znaleźć w datach urodzenia, adresach, a nawet naszych własnych imionach! Każdy z nich ma swoje unikalne znaczenie zgodnie z założeniami numerologii.

suma cyfr daty urodzeniaJeśli ciekawi Cię, co mówią o Tobie liczby lub co może wydarzyć się w Twoim życiu, to numerologia jest dla Ciebie! Pamiętaj, aby nauczyć się pisania cyframi.

Skąd wzięła się wiara w liczby i ich znaczenie?

 

Skąd dokładnie wzięła się numerologia i jak powstała – nie wiadomo. Pierwsze informacje o numerologii można znaleźć na sumeryjskich tablicach glinianych datowanych na 2500 lat p.n.e. Zapewne w celu przekazania tej wiedzy przyszłym pokoleniom Sumerowie ujawniali tajniki numerologii kapłanom w starożytnym Egipcie.

Jednak niektórzy uważają, że Egipt jest kolebką numerologii. Trudno to jednoznacznie zdefiniować.

Wiadomo, że zapisy praktyk numerologicznych znaleziono również w Babilonii, Fenicjan, Chinach, Indiach, a także Majów i Azteków.

Chiny wniosły znaczący wkład w rozwój numerologii. To tam rozwija się wiedza o wibracjach narodzin, informacja o pierwotnych liczbach każdego z nas. Inne dowody sugerują, że numerologia była używana tysiące lat temu w Rzymie, Chinach, Grecji i Japonii.

znaczenie liczbW Europie rozwój numerologii zapoczątkował matematyk Pitagoras z Samos. Podczas swojego życia bardzo rozwinął technikę obliczania i odczytywania informacji o osobie na podstawie liczb.

Uważany jest za ojca numerologii europejskiej. Nazwa Numerologia została ukuta przez dr Juliana Stentona.

Numerologia Gladys Lobos – jak to działa?

Ta książka jest zwieńczeniem 30-letniej praktyki autora. Zawiera wiedzę na temat wibracji cyfrowych i wpływu tych wibracji na nasze życie, relacje i interakcje ze światem.

To bez wątpienia najlepsza książka numerologiczna na polskim rynku. Znając podstawy numerologii, możemy wykorzystać wibracje numerologiczne do zmiany najbardziej sprzecznych aspektów naszego charakteru i zaplanować swój los w oparciu o wibracje, które pojawiają się na portretach numerologicznych.

Uczymy się podejmować działania w najbardziej dogodnym momencie, aby wykorzystać pozytywne wibracje i ograniczyć nasze działania, gdy wibracje nie działają przeciwko nam.

cechy charakteruTaki jest cel tej książki. Postaramy się umożliwić czytelnikom zainteresowanym tematem wykorzystanie wibracji numerologicznych we wszystkich sprawach z nim związanych, a przede wszystkim nauczyć się pomagania sobie i swoim bliskim, proponując działanie mające na celu maksymalne wykorzystanie potencjalnych korzyści. wyposażony w aktualny etap ewolucji wewnętrznej.

Jak obliczyć swój numer w numerologii?

Istnieje kilka sposobów obliczenia liczby losu:

  • Metoda pionowa – polega na zsumowaniu wszystkich liczb zawartych w dacie urodzenia.
  • Metoda pozioma – polega na zsumowaniu wszystkich liczb w dacie urodzenia.
  • Metoda redukcji – polega na dodaniu liczb wynikających z redukcji liczb złożonych dla danej daty urodzenia. :
    Określając liczbę losów, warto skorzystać z każdej z powyższych metod, ponieważ pozwala to określić, co nazywa się podnumerem. To ostatnie pozwala na bardziej dogłębne wyjaśnienie stylu życia. Oczywiście, gdy hobbyści wykonują obliczenia z czystej ciekawości, wystarczy jedna metoda. Profesjonalni numerolodzy dokonują głębszych wyjaśnień numerologicznych.

Numerologiczna 1 – indywidualizm

realizacji własnych celówTwórcą numerologii, rozumianej jako analiza liczbowego mistycyzmu, był Pitagoras, który być może miał kontakt z magią perską podczas swojej podróży na Wschód.

Grecki filozof i matematyk uważał, że najważniejszy jest podział liczb na liczby parzyste i nieparzyste.

Te ostatnie uważa za święte na swój sposób, ponieważ są niepodzielne. Pierwsze miejsce należące do tej grupy, wyróżnione przez Pitagorasa, ma niezwykłą moc. Oznacza to, co jest priorytetowe i najważniejsze.

W wielu tradycjach najstarszy syn dziedziczy tron i majątek, jest uprzywilejowany i ma prowadzić wyjątkowe życie. Numer jeden jest najczęściej używanym numerem, oznacza początek i rozpoczyna cykl liczb.

datę urodzeniaNic dziwnego, że ludzie urodzeni w tej wibracji są silnie indywidualistami i lubią podejmować decyzje i działać w pojedynkę. Jest gotów przejąć inicjatywę do ataku

Numerologiczna 2 – partnerstwo

Oba symbolizują połączenie i relacje, w tym między mężczyzną a kobietą. To ilość dawania i brania – troska o innych.

Wibracja obu tworzy atmosferę spokoju i harmonii, ponieważ często pełni rolę arbitra w różnych sytuacjach konfliktowych.

Starał się pojednać strony konfliktu i dać im szansę na pokojowe rozwiązanie wszelkich kwestii.

Numerologiczna 3 – kreatywność

 

cyfry składająceNumerologia 3 należy do osobowości, które są bezstronne, przyjazne i zawsze dążą do perfekcji tam, gdzie są.

Jej najgorszymi wrogami są monotonia, rutyna i konformizm. Wszyscy trzej są inteligentni, chętni do pokonywania przeszkód i wysoce zmotywowani.

To także ludzie kreatywni i utalentowani.

Mają też świetny gust, świetne poczucie humoru, są bardzo przyciągające wzrok, gościnni i często prowadzą życie, które trudno pominąć na imprezie.

Numerologiczna 4 – praca

 

swojej daty urodzeniaZe względu na ich wyjątkowe osobowości, Czwórki mogą odnosić sukcesy w niemal każdej karierze. W pracy starają się być jak najlepsi, nawet jeśli nie mają pasji ani miłości.

Często kierują się konkretnymi celami, które zapewniają silną motywację. Jako przedsiębiorcy mogą przywrócić upadłość firmy na właściwe tory i skutecznie rozwiązywać problemy.

Często lubią przynosić pracę do domu, ponieważ wymagają wysokiego poziomu skupienia i skupienia.

Zwykle ciężko pracują, ale nie zawsze przekłada się to na wysokie zarobki.

Numerologiczna 5 – przygoda

drugiej osobyNumerologia mówi, że jeśli numery urodzenia partnera sumują się do 5, nie będą się nudzić razem.

Będą musieli otworzyć się na nieprzewidywalność, podejmowanie ryzyka, przypływy i odpływy. Vibration 5 daje partnerom możliwość delektowania się życiem wszystkimi zmysłami, nieustannie poszukując nowych.

Co ważne, osoby w tym związku wpływają na swoje wewnętrzne ja, wywierają na siebie silny wpływ i nawzajem inspirują do zmian.

Numerologiczna 6 – usługa

drogę życiaNikt cię nie przyjmie i nie zaopiekuje się tobą jak szóstka.

Jeśli możesz sobie wyobrazić, jak ciepła babcia przywita Cię świeżo upieczonymi ciasteczkami i zrobi wszystko, abyś poczuł się przy niej jak król lub księżniczka, tak właśnie działa wibrująca szóstka.

Prawie każdy wibrator z tej szóstki jest odpowiedzialny, opiekuńczy i odpowiedzialny.

Dla niej najważniejsze są dom, rodzina, ciepło, ale czasami posuwa się za daleko i prowadzi nawet do rozwodu, kłótni wewnętrznych, zazdrości i konfliktów.

Numerologiczna 7 – mistycyzm

innymi ludźmiLiczba 7 jest jedną z najbardziej tajemniczych, magicznych i mistycznych z wszystkich liczb.

Reprezentuje ezoteryczny aspekt magii, który jest zrozumiały dla wybranych, nielicznych.

Znaczenie cyfry 7  jest świadomą myślą i wyobraźnią. Jej mistycyzm pojawia się prawie we wszystkich epokach i religiach.

Zawsze była, jest i będzie uważana za liczbę szczęśliwą i magiczną. Symbolizuje również człowieka, który rozwija się duchowo.

To często nauczyciel, niosący światło, mistyk, filozof czy fantasta. Liczba 7 mówi o połączeniu – więzi, wewnętrznej głębi człowieka z Wszechświatem.

Numerologiczna 8 – siła

dzień urodzeniaWibracja ósemki jest zdecydowanie najpotężniejszą ze wszystkich wibracji.

Charakteryzuje ją niezwykła siła, agresywność, odwaga, skuteczność bojowa, ambicja, pewność siebie, pracowitość, ale także agresja, popęd, nieprzewidywalność i śmiałość.

Są typowymi przywódcami, władcami i aktorami. Mają silne osobowości, robią wrażenie i są siłą napędową wielu projektów i ważnych wydarzeń w historii ludzkości.

Osiem ma swoje mocne strony i jest przeznaczone do odniesienia sukcesu w każdej dziedzinie.

Numerologiczna 9 – mądrość

datą urodzeniaLiczba 9 symbolizuje idealizm i humanizm.

Dziewięć nie zawahało się działać altruistycznie w imię wyższych umysłów i wiary w lepszy świat.

Niektórzy kojarzą cyfrę 9 z wizerunkiem mądrego i refleksyjnego nauczyciela lub mistrza.

Duchowość jest bardzo ważna dla dziewiątki, zbliżając ją do astrologicznej siódemki – obie są czasami określane jako „stare dusze”.

Liczba Mistrzowska 11 – blask

brak towarzystwaZgromadź energię dwóch słońc.

Ta władza czyni ludzi wielkimi idealistami, którzy spędzają życie na próbie czynienia dobra.

Liczba 11 daje im wrażliwość, kreatywność, skłonność do współpracy i negocjacji oraz doskonałe zdolności manualne.

Mają silne instynkty i wizjonerskie talenty. Ich związek jest jednak niestabilny i nadmiernie idealistyczny, dlatego często dokonują na tym polu złych wyborów.

Liczba Mistrzowska 22 – społeczność

pomocną dłońJeśli ta liczba jest liczbą dominującą i/lub liczbą duchową, liczbą nazwaną lub numerem ścieżki życiowej w twoim portrecie numerologicznym, to nosisz w sobie wielki potencjał energetyczny, centrum energetyczne.

Moc, którą masz, to osiąganie celów materialnych.

Jesteś budowniczym i budowniczym budynków, dążącym do panowania nad materią. Twoim zadaniem jest pracować, tworzyć, działać i służyć wyższemu ideałowi.

Liczba Mistrzowska 33 – artyzm

Liczba 33  mówi się, że jest miłością Chrystusa. Miłość do wszystkich, do wszystkiego, do informacji, do świata.

To kreatywność, znaczenie liczbsztuka i obsługa. Ale są też takie moralne luki, niektórzy ludzie zawodzą, niektórzy zawodzą, a prawda jest taka, że ci ludzie nie zawsze dbają o swoje rodziny do końca.

Numerologia – podsumowanie

Akcje nie nadają się do dziewięcioletniej numerologii, więc najlepiej wykorzystać ten czas na introspekcję. Rozpoznaj kim jesteśmy i czego już nie lubimy.

Prototypem Jiu jest pustelnik Tarota, czyli osoba z bogatym doświadczeniem życiowym, inteligentna i introwertyczna.

Kogoś, kto potrafi znaleźć korzyści płynące z samotności. W tym czasie możesz odczuwać pokusę, by być sam i z dala od innych, słysząc twój wewnętrzny głos.