Autor:

Sennik dzieci. Sprawdź, co to może oznaczać – nie zawsze dobre wiadomości

Marzenia senne to bez wątpienia jedna z najbardziej zagadkowych rzeczy, z którą stykają się dosłownie wszyscy ludzie. Każdy człowiek niemal od początku swojego życia śni najprzeróżniejsze rzeczy, więc siłą rzeczy stara się je w jakiś sposób interpretować.

znaczenie snuNajwięcej ciekawości wzbudzają oczywiście sny o dzieciach, które przeważnie interpretowane są pozytywnie. Nie zawsze jest to jednak dobrą wróżbą, dlatego też należy koniecznie poznać, jakie jest znaczenie snów o dzieciach.

Sennik dzieci – co ten sen mówi o tobie?

Jak się okazuje, sny o dzieciach są bardzo powszechne i pojawiają się u naprawdę wielu ludzi. Co ciekawe, nie tylko u kobiet, które siłą rzeczy są bardziej predysponowane do macierzyństwa, lecz również u mężczyzn.

sennik dzieckoNa początek warto więc dowiedzieć się, co taki sen mówi o tobie — czego potrzebujesz, szukasz i pragniesz?

Pojawienie się dzieci u kogoś we snach wskazuje na to, że dana osoba odczuwa silną potrzebę opieki lub pielęgnowania kogoś.

Co również ciekawe, sny z dziećmi pojawiają się także wtedy, gdy otwierają się przed nami nowe możliwości — nowa praca, intratne zlecenia itd.

Ogólnie przyjmuje się, że sny z dziećmi w roli głównej traktowane są jako inspiracja, która ma nas naprowadzić na nowe drogi rozwoju, zapoczątkować fascynację światem i zająć się na nowo swoją przyszłością.

 

Sennik dzieci: urodzić dziecko – jak sennik interpretuje taki sen?

 

małe dzieckoŚnienie o dzieciach ogólnie uznawane jest za dość pozytywne i raczej oznaczające dobre zmiany w życiu. Wszystko jednak zależy tak naprawdę od kontekstu i od konkretnego scenariusza, według którego przebiega sen. Nie zawsze wszystkie senne marzenia o dzieciach są dobre.

Część z nich wręcz przeciwnie może zapowiadać bardzo przykre, a często wręcz tragiczne wydarzenia. Jednym z takich właśnie snów jest rodzenie dziecka. Co taki sen dokładnie oznacza i jak powinno się go interpretować?

Jeśli sen o rodzenia dziecka pojawi się u niezamężnej, lecz jednocześnie będącej w związku kobiety, może to być zwiastunem zbliżającego się rozstania.

Duże znaczenie ma w tym wypadku to, czy urodzi we śnie chłopiec, czy dziewczynka.

Chłopiec jest jasnym sygnałem, że śniąca osoba będzie brała na siebie nową odpowiedzialność, a także czuje spełnienie w swoim życiu.

 

Sennik dzieci: sen o śmierci dziecka – co oznacza?

 

narodziny dzieckaJednym z najbardziej dramatycznych i wywołujących skrajne emocje snem o dziecku, jest jego śmierć.

To właśnie w takim wypadku osoby śniące takie sny szukają informacji i wręcz panicznie chcą uzyskać jakieś potwierdzenie, że ich prawdziwemu potomstwu nic nie grozi.

Czy zawsze taki sen musi być czymś złym?

Bardzo często w sennikach znaleźć można informację, że śnienie o śmierci dziecka oznaczać może umieranie naszego wewnętrznego dziecka — może to być odbierane jako symboliczne wejście w dorosłość i osiągnięcie nowego poziomu dojrzałości.

Oznacza to, że umierające w naszym śnie dziecko nie symbolizuje naszego potomstwa, lecz nas samych. Nie jest to zatem sen, którego należy się obawiać i po którym powinno się zamartwiać o własne dzieci.

Bardziej powinno skłonić do zastanowienia nad sobą, własną dojrzałością i sytuacją w życiu.

 

Co sennik mówi o śnieniu cudzego dziecka?

 

chore dzieckoInnym bardzo często pojawiającym się podczas spania marzeniem sennym jest znajdowanie i opiekowanie się cudzym dzieckiem.

Niezwykle często dziecko to jest porzucone i śniąca osoba przyjmuje je i ochrania, aby je ocalić przed pewną śmiercią. W jaki sposób można taki sen zinterpretować?

Sny tego rodzaju interpretowane są jako możliwość powrotu do porzuconego wcześniej projektu lub marzenia.

O co może w tym wypadku chodzić? Znaczeń jest wiele, gdyż może to być odstawione na boczne tory hobby, sport, albo też projekt zawodowy.karmić dziecko karmienie dziecka

Często sny tego typu przypominają nam o porzuconych przed latami marzeniach i planach, które sobie zrobiliśmy, lecz z różnych powodów je porzuciliśmy lub odłożyliśmy na później.

Jeśli przyśni nam się przygarnięcie dziecka, nasz umysł daje nam do zrozumienia, że powinniśmy powrócić do naszych porzuconych lub odłożonych na inne czasy planów i marzeń.

Być może to właśnie teraz jest najlepszy czas na to, aby do nich wrócić i je doprowadzić do końca.

 

Sennik dzieci: sen o dziecku niesionym na rękach

 

śmierć dzieckaSny o dzieciach mogą przyjmować naprawdę wiele różnych form. Nie śnią nam się tylko ich narodziny lub przygarnięcia, lecz często także tak błahe czynności, jak samo noszenie dzieci na rękach.

Wydawać się może, że jest to przypadkowy i zupełnie nic nieznaczący sen. Oczywiście tak nie jest, gdyż każde senne marzenie ma jakieś znaczenie.

Sennik wskazuje, że noszenie dziecka na rękach może oznaczać silną potrzebę poczucia odpowiedzialności.

Niezwykle ważne są w tym wypadku inne szczegóły snu, które mogą nadać mu jeszcze głębszego znaczenie.

Być może umysł powraca do wydarzeń z przeszłości, gdy byliśmy odpowiedzialni za jakiś ważny projekt w pracy lub po prostu opiekowaliśmy się dzieckiem naszych przyjaciół, lub rodziny. Noszenie malucha na rękach to powrót do tego uczucia.

 

Co sennik mówi o śnieniu dziecka, jeśli jest to dziewczynka?

 

karmienie dziecka We wszystkich snach o dzieciach niezwykle istotne dla ich poprawnej interpretacji są wszystkie występujące szczegóły. To właśnie one odpowiadają za znaczenie konkretnego snu, a nie sam fakt, że śni się o dziecku.

Jednym z częściej występujących detali jest śnienie o małej dziewczynce — jednego można być pewnym po takim śnie, jest to coś pozytywnego. Śnienie małej dziewczynki interpretowane jest jako coś, co powinno nas rozwijać i ubogacać wewnętrznie.

Bardzo często sny tego typu symbolizują niezwykle ważne dla nas działania i czynności, którymi jednak nie dzielimy się z innymi osobami.

Doskonałym przykładem może tu być twórczość związana z pisaniem wierszy, malowaniem obrazów itd., którą jednak trzymamy tylko dla siebie i nikomu jej nie pokazujemy.

Sny tego rodzaju mogą starać się nam przekazać, abyśmy pokazali komuś nasze skrywane działania i podzielili się nimi z innymi. Są odzwierciedleniem naszego pragnienia podzielenia się ważnymi dla nas sprawami.

 

Sennik dzieci: śnić niemowlę – znaczenie

 

płaczącym dzieckuJednym z najczęściej pojawiających się snów jest ten z płaczącym niemowlęciem.

Jest to dość łatwe do zinterpretowania, ponieważ zawsze oznacza brak opieki i odpowiednio dużej uwagi nad swoim wewnętrznym dzieckiem.

Nasza podświadomość daje nam w ten sposób do zrozumienia, że powinniśmy zadbać o swoje potrzeby.

Najczęściej chodzi w tym wypadku o tęsknotę za niespełnionymi marzeniami lub niezrealizowanym celami, które zostały pozostawione przez wieloma latami.

Sny tego rodzaju są próbą zwrócenia uwagi na sprawy, które nam umknęły, lecz nadal są dla nas bardzo ważne i często wymagają naprawy.

Jak już wczesnej było to wspominane, w snach olbrzymie znaczenie ma każdy szczegół. Nie inaczej jest w przypadku snu z płaczącym dzieckiem.

urodzenie dzieckaCzęsto podczas takiego snu na dziecko nikt nie zwraca uwagi i płacze ono coraz mocniej. Tak ignorowane płaczące dziecko to sygnał od podświadomości, że nie wykorzystujemy swojego pełnego potencjału i możliwości. Dość powszechnie sen ten można łączyć np. z problemami zawodowymi i nieczerpaniem satysfakcji z obecnego zatrudnienia.

Płaczące we śnie dziecko to także powszechna sprawa u kobiet, które starają się zajść w ciąże. Taki sen to jasny sygnał, że czują one obawy związane z opieką nad dzieckiem i wyzwaniami, które zostaną przed nimi postawione już po narodzinach.

 

Sennik dzieci: porwanie dziecka – co znaczy ten sen?

 

Jednym z najbardziej dramatycznych snów, w którym główną rolę odgrywa dziecko, jest to z jego porwaniem. Wbrew pozorom to właśnie ten sen, choć ma najbardziej nieprzyjemny przebieg, jest jednym z najczęściej występujących.

Jak można się łatwo domyślić, jego znaczenie jest dość proste do zinterpretowania.

Jasno wskazuje, że czujemy obawę o nasze dziecko i boimy się o jego bezpieczeństwo. Takie sny najczęściej pojawiają się u świeżo upieczonych rodziców, którzy czują wzmożoną obawę o ich malucha.

Jest to zupełnie naturalne i nie należy się tym zbyt mocno przejmować. Wraz z nabieraniem pewności rodzicielskiej sny tego typu będą stopniowo zanikały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *