Zbite lustro

Zbite lustro często przyprawia o złe samopoczucie i wywołuje niepokój ze względu na przesąd, który jest bardzo znany na całym świecie.

Siedem lat nieszczęść przeraża mnóstwo osób, choć zdarzają się wśród ludzi wyjątki, które nie mają o tym zielonego pojęcia i właśnie dlatego warto lepiej przyjrzeć się kwestii zbitego lustra, by potencjalnie móc przeciwdziałać złej energii.

Zbite lustro – co oznacza?

stłuczone lustro przynosi pechaLustro od bardzo dawna należało do przedmiotów o magicznych właściwościach, a w dodatku było uznawane za swego rodzaju bramę do innego świata.

Sądzono także, że odbicie w lustrze powoduje uwięzienie duszy człowieka w jego wnętrzu i właśnie przez to stłuczenie lustra oznaczało zniszczenie pewnej części siebie – tym bardziej jeśli dana osoba przejrzała się w nim po jego rozbiciu, czego trzeba oczywiście unikać jak ognia.

Wierzono również, że zbicie lustra odbierało życiową energię, motywację do życia, co skutkowało oczywiście siedmioletnim pechem.

oznacza zbite lustroTaka osoba zwykle traciła kontakt z bliskimi przyjaciółmi lub ich stosunki znacznie się ochładzały, a także związki często się rozpadały, co jeszcze bardziej przekonywało ją do wiary w przesąd.

Z tego względu ludzie bardzo ostrożnie obchodzili się z tym przedmiotem, by los nie zesłał na nich wszystkiego co najgorsze.

Nawet najwięksi sceptycy po takim wydarzeniu odczuwali niepokój, który nie pozwalał im spokojnie zmrużyć oka i mimo woli zastanawiali się nad skutecznym sposobem, aby pozbyć się nieszczęść ze swojego życia.

pęknięte lustroKażde tego typu wydarzenie po rozbiciu lustra było w stanie powoli ich przekonywać do prawdziwości przesądu, dlatego w pewnym momencie nawet oni decydowali się coś zrobić, by go odczynić i ich rodziny nie spotkało coś naprawdę złego.

Jeśli lustro zostanie jednak zbite we śnie, a nie na jawie – jest ono symbolem pewnych zaburzeń w postrzeganiu własnej osoby oraz wypieraniu jej prawdziwej natury i charakteru.

Jest to ważna informacja, której nie powinno się ignorować, a zamiast tego przeciwdziałać i zrozumieć dogłębnie samego siebie dla własnego dobra.

Konsekwencje stłuczenia lustra

stłukła lustroJeśli chodzi o ogólne konsekwencje odnośnie stłuczenia lustra, jednym z nich jest oczywiście słynne siedem lat nieszczęść, które rozpoczyna się od momentu zbicia przedmiotu.

Rozbite lustro nie pozwalało także powrócić straconej cząstce duszy uwięzionej w nim, choć po upłynięciu siedmiu lat mogła się ponownie odrodzić.

Liczba siedem wywodzi się od Rzymian, którzy wierzyli w siedmioletni cykl ludzkiej egzystencji, a zniszczenie cząstki duszy w lustrze powodowało przerwanie tego cyklu.

Właśnie z tego powodu uznano, że człowiek z utraconym fragmentem duszy doświadcza pecha i nie jest w stanie zaznać szczęścia, a zamiast tego napotykał na swej drodze coraz to gorsze rzeczy.

ukazywać przyszłośćWśród pozostałych konsekwencji można znaleźć między innymi konflikt z bliskimi, trudności w relacjach oraz samotność przez kolejne siedem lat.

Najprościej ujmując – zbicie lustra doprowadza do wielu nieszczęść, których skutki będą dla każdego bardzo nieprzyjemne, a może i nawet opłakane.

Rozstania, kłótnie, nieporozumienia, choroby… Mimo tego najgorszą możliwością była śmierć wśród bliskich, którą również przypisywano do wspomnianego pecha spowodowanego rozbiciem lustra.

starożytności wierzonoIstnieje również możliwość, że lustro samoistnie pęknie, co sugerowałoby, że dana osoba ma poważne problemy i jej życie ma się rozpaść.

Jest to wiadomość świadcząca o tym, że życiu tego człowieka dzieje się coś złego lub niewłaściwego i nadszedł czas, by dobrze się nad wszystkim zastanowić.

Lustro pęknięte w ten sposób dobrze jest zawinąć w czarny papier i zakopać w ziemi, podobnie jak w przypadku tego stłuczonego przez domownika.

Rozbite lustro – jak odczarować?

Prawdą jest, że rozbicie lustra wprowadza chaos i zamieszanie w życiu osoby, która do tego dopuściła, dlatego często stara się ona uniknąć skutków tego czynu, zanim się w ogóle pojawią.

Aby to zrobić, należy wykonać kilka ważnych czynności, które umożliwią odczarowanie jego złych mocy, a są to m.in.:

  1. Od razu po stłuczeniu lustra należy pozbierać jego odłamki, unikając przeglądania się w nich, aby nie zaszkodzić sobie jeszcze bardziej niż do tej pory. Najlepszą opcją jest założenie przy tym rękawiczek, by nie zrobić sobie krzywdy podczas podnoszenia ich, do czego można łatwo doprowadzić przy chwilowej nieuwadze. W następnej kolejności trzeba owinąć je w czarny worek i zapalić woskową świecę oraz kadzidło. Każdy z odłamków przedmiotu koniecznie należy okadzić dymem w celu odczynienia złej siły.
  2. Stłuczone lustro trzeba polać gorącą wodą, a najlepiej jest odczekać aż zaparuje, by się w nim nie przejrzeć. Po tej czynności trzeba owinąć je czarnym workiem, do którego później wsypuje się mąkę, cukier i sól, a w następnej kolejności można wszystko to wyrzucić z czystym sumieniem.
  3. Odłamki lustra trzeba schować do słoika i postawić w słonecznym miejscu na parapecie, gdzie zachowuje się go przez siedem lat wraz z zawartością. Dopiero po upływie tego czasu można swobodnie wyrzucić przedmiot, a potencjalne nieszczęścia, które mogły tę osobę spotkać, odejdą w niepamięć.
  4. W tym przypadku zbite lustro wkłada się do gorącej wody razem z kamieniem szlachetnym i trzyma tak przez mniej więcej tydzień, a po upływie tego czasu zawartość należy wylać daleko od domu, aby pech nie powrócił.
  5. Każdy odłamek lustra trzeba owinąć w czarny papier, tkaninę lub pomalować na czarno, a w następnej kolejności zakopywać codziennie po jednym odłamku taflą do dołu. Najlepszą opcją jest zakopanie ich na rozstaju dróg, by pech nie odnalazł winowajcy.

Gdy wykona się którykolwiek ze wspomnianych sposobów, istnieje spora szansa na uwolnienie się od siedmioletniego pecha, lecz tylko w przypadku wykonania wszystkiego jak należy.

Żaden z nich nie jest trudny i nie wymaga wyjątkowych przedmiotów, dlatego każdy może swobodnie z nich skorzystać.

Nie wolno jednak pominąć żadnego ze wskazanych kroków, bo w przeciwnym razie nieszczęścia nadal będą towarzyszyć tej osobie i potrwają przez kolejne siedem lat…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *