Horoskop kwiatowy-poznaj swój kwiatowy znak zodiaku

Do daty urodzin przypisany jest jeden z 12 astrologicznych znaków zodiaku, które nawiązują do momentu przyjścia na świat i pomagają stworzyć horoskop. Do poszczególnych dni w roku przypisane są również kwiaty, którym już w starożytności przypisywana byłą niezwykła moc. Horoskop kwiatowy złożony jest z 36 różnych roślin dopasowanych do ułożenia planet w kolejnych dekadach roku. Kwiaty mogą stać. Horoskop indiański się naszym talizmanem, a ich właściwości są odzwierciedleniem naszych cech charakteru. Czy wiesz, jaki kwiat jest przypisany do Twojej daty urodzenia?

Goryczka (01-10.01)

Rośliną pierwszych dni stycznia jest goryczka – drobny, górski kwiat o niebieskiej barwie. Osoby urodzone w tym czasie są delikatne i wrażliwe, często melancholijne, ale jednocześnie bardzo konkretne, pracowite i odpowiedzialne. To uczuciowi domatorzy, traktujący dom jak bezpieczną przystań i ceniący sobie ciepło domowego ogniska. Goryczka nie zawsze potrafi okazać uczucia, otwiera się pod wpływem czułych gestów, a w sytuacjach konfliktowych traci pewność siebie i zamyka się w sobie.

Oset (11- 20.01)

Kolejnym dniom roku przypisany jest kwiat ostu – okazały, nieoczywisty i na pierwszy rzut oka niezbyt atrakcyjny. CI, którzy urodzili się w tych dniach, są marzycielami i prawdziwymi romantykami o pięknym wnętrzu, ale wielu kompleksach. To osoby bardzo uczuciowe, ukrywające się na co dzień pod maską obojętności i odczuwające lęk przed odrzucenie. Oset zyskuje przy bliższym poznaniu i rozkwita pod wpływem szczerego uczucia.

Nieśmiertelnik (21-31.01)

Kwiatem ostatnich dni stycznia jest nieśmiertelnik, roślina o drobnych, żółtych kwiatach znana pod nazwą kocanką. Osoby, którym przypisany jest ten kwiat, są wrażliwe i podatne na zranienie, ale też kreatywne, wesołe i spontaniczne. Nieśmiertelnik jest osobą otwartą, wręcz duszą towarzystwa, wyróżniającą się dowcipem i humorem. To też osoba, która potrafi uczyć się na błędach i jest bardzo krytyczna oraz wymagająca wobec innych.

Jemioła (01-10.02)

Jemioła jest znana jako roślina-pasożyt i przypisana jest do pierwszych dni lutego. Osoby urodzone w tym czasie są ekscentryczne, niezależne i odważne, potrzebują ciągłych zmian i usychają bez nowych bodźców, doskonale czują się tam, gdzie jest dużo ludzi i uwielbiają być adorowane. Jemioła jest świetnym przyjacielem i wspaniałym kochankiem.

Kosmea (11-19.02)

Roślina o tajemniczej nazwie kosmea jest przypisana do drugiej dekady lutego. Urodzeni w tym czasie są indywidualistami i wolnymi duchami, ale kochają ludzi i życie towarzyskie, często żyją w świecie fantazji, marząc o dalekich podróżach i przygodach, jednak nie potrafią urzeczywistnić swoich marzeń. Kosmea lubi zdobywać wiedzę i poszerzać horyzonty, potrafi też wystawiać trafne opinie.

Mimoza (20-29.02)

Mimoza jest okazałym, tropikalnym kwiatem o niezwykłej czułości na dotyk, została przypisana ostatnim dniom lutego. Osoby obchodzące urodziny w tych dniach są wrażliwe, czułe i uczuciowe, chcą być otaczane opieką i miłością. Mimozę cechują zmienne nastroje i nieumiejętność podejmowania decyzji, a także zadowalanie się małymi rzeczami, bez przywiązywania uwagi do kwestii materialnych.

Mak (01-10.03)

Delikatny, intensywnie czerwony mak jest polnym kwiatem przypisanym do pierwszych dni marca. Osoby urodzone w tym czasie to artystyczne dusze i miłośnicy sztuki, są kreatywne, często zbyt impulsywne i wyjątkowo atrakcyjne dla płci przeciwnej. Mak jest wesoły i towarzyski, lubi spotykać się z osobami o podobnych zainteresowaniach i otaczać się interesującymi oraz sławnymi ludźmi.

Lilia (11-20.03)

Lilia to roślina o pięknych i intensywnie pachnących kwiatach, która jest przypisana do drugiej dekady marca. Osoby, które przyszły na świat w tym okresie, na pierwszy rzut oka wydają się delikatne i słabe, ale potrafią radzić sobie z problemami. Lilie często są też nadwrażliwe i obrażalskie, a przy okazji mało zdecydowane i nieumiejące przyjmować słów krytyki.

Tojad (21-31.03)

Tojad, zwyczajowo nazywany mordownikiem, jest trującą rośliną, z której dawniej przyrządzano eliksiry. Osoba urodzona pod jej znakiem jest inteligentna, ale nie potrafi radzić sobie z problemami, a niepowodzenia psują jej humor i powodują, że zamyka się w sobie. Na co dzień tojad jest skupiony na sobie, często uważa się za najmądrzejszego i ciężko nakłonić go do zmiany zdania, przez co może być trudny we współżyciu.

Geranium (01-10.04)

Geranium jest znanym i lubianym kwiatem doniczkowy, który w horoskopie przypisuje się do początku kwietnia. Geranium to osoby pewne siebie, skoncentrowane na sobie oraz swoich planach i marzeniach, śmiało kroczące wyznaczoną ścieżką, niemające wątpliwości i niedające się zaskoczyć. To też osoby wiecznie poszukujące wewnętrznego spokoju i ładu oraz kochające rodzinę i ciepło domowego ogniska.

Hortensja (11-20.04)

Okazała, ogrodowa hortensja jest drugim z majowych kwiatów. Ci, którym jest przypisana, są osobami o silnym charakterze, dobrze odnajdującymi się w roli przywódców i spełniającymi zawodowo. To również osoby uczynne, pomocne, wyrozumiałe i tolerancyjne.

Dalia (21-30.04)

Dalie to osoby urodzone pod koniec kwietnia – realiści, którzy koncentrują się na realizowaniu swoich celów, nie patrząc na przeciwności losu. Dalia jest uparta, pracowita i wytrwała, ale pełne wewnętrznych dylematów, jest też zmysłowa i kochliwa, a przez to atrakcyjna dla płci przeciwnej.

Konwalia (01-10.05)

Konwalia to uroczy wiosenny kwiat przypisany wszystkim osobom urodzonym w pierwszych dnia maja. Konwalie są bardzo pomocne i wyróżniają się dobrym sercem, ale mają też słomiany zapał i brakuje im silnej woli. To indywidualiści żyjący po swojemu i na swoich zasadach, osoby ciekawe świata, lubiące naturę oraz otoczenie przyrody i nielubiące się spieszyć.

Kaczeniec (11-21.05)

Kaczeniec jest kwiatowym znakiem wszystkich, którzy urodzili się w drugiej dekadzie maja. To osoby uczuciowe, przyjazne i tolerancyjne, kierujące się intuicją, która rzadko je zawodzi. Kaczeniec jest rozsądny, wszystko dokładnie analizuje i zastanawia się dwa razy, zanim wyrazi swoją opinię na jakiś temat, sprawdza się jako przyjaciel i jest dobrym partnerem życiowym.

Margaretka (22-31.05)

Margaretka jest kwiatem tych, którzy przyszli na świat pod koniec maja. Są pracowici, odpowiedzialni, cierpliwi i dokładni oraz błyskotliwi i wyróżniający się intelektem. Margaretka ma romantyczną duszę, ale nie lubi rutyny, szybko się nudzi i lubi skakać z kwiatka na kwiatek.

Dzwonek (01-11.06)

Dzwonek to kwiat dedykowany urodzonym w pierwszej połowie czerwca. Osoby, którym jest przypisany pilnie strzegą swoich tajemnic i nie lubią się zwierzać, ale lubią dyskutować i dzielić się doświadczeniami. Dzwonki to też osoby inteligentne i w czepku urodzone, mają dobrą rękę do interesów i doskonale sprawdzają się w roli handlowców.

Stokrotka (12-21.06)

Stokrotki są kwiatami osób urodzonych w połowie czerwca – pewnych siebie, zręcznych i przebiegłych. Stokrotka jest świetnym doradcą i negocjatorem, błyskawicznie adaptuje się do nowej sytuacji, ale przytłacza ją szara codzienność i potrzebuje ciągłych zmian, przez co jest niestała w uczuciach.

Tulipan (22.06-01.07)

Tulipan to kwiat będący symbole wiosny, jednak jest przypisany urodzonym na przełomie czerwca i lipca. Tulipany są osobami nadwrażliwymi i nieprzewidywalnymi, często zamykają się w sobie, mają huśtawki nastrojów, a ich emocje potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie.

Lilia wodna (02-12.07)

Lilia wodna to kwiat osób urodzonych na początku lipca. Lilie wodne lubią kluczyć, zwodzić i mijać się z prawdą, są osobami niezdecydowanymi i niekonsekwentnymi, nie potrafią przyznać się do błędów i zawsze szukają usprawiedliwienia swoich niepowodzeń w innych. Lilia wodna kocha swoją rodzinę, ale potrafi być nadopiekuńcza wobec najbliższych.

Fiołek (13-23.07)

Fiołki nie lubią ryzyka, nigdy nie podejmują decyzji bez 100% pewności i za wszelką cenę starają się unikać wszelkich pomyłek, potrafią obserwować cudze potknięcia i wyciągać z nich wnioski. Są też sentymentalne, skromne i wrażliwe na krzywdę innych, a zranione potrafią zamknąć się w sobie.

Dzika róża (24.07-02.08)

Delikatne kwiaty dzikiej róży są dedykowane wszystkim urodzonym na przełomie lipca i sierpnia. Osoby spod jej znaku są pomysłowe, rezolutne i zaradne, lubią ryzyko, doskonale czują się w towarzystwie i cieszą się powodzeniem wśród płci przeciwnej. Ich domeną jest zamiłowanie do zwariowanych rozrywek i życie ponad stan.

Słonecznik (03-12.08)

Okazały kwiat słonecznika jest kwiatem pierwszych dni sierpnia. Osoby obchodzące urodziny w tym okresie są prostolinijne i bezkonfliktowe, ale też wyniosłe i lubiące skupiać na sobie uwagę otoczenia. Słonecznik wyróżnia się w tłumie, jest pełen gracji i może odnosić sukcesy w polityce, ale jego postawa bywa męcząca w codziennym życiu.

Róża (13-23.08)

Szlachetna róża jest kwiatem osób urodzonych w drugiej dekadzie sierpnia. Róże to osoby próżne i egoistyczne, skoncentrowana na sobie i swoich potrzebach, kapryśne i niestałe w uczuciach, lubiące, kiedy podkreśla się ich zalety. Są też samodzielne i niezależne, nie znoszą obowiązków oraz żadnych form przymusu.

Hibiskus (24.08-02.09)

Tym, których data urodzin przypada na ostatnie dni sierpnia oraz początek września dedykowany jest kwiat hibiskusa. To osoby opanowane i spokojne, doskonale sprawdzające się w roli mediatorów. Hibiskus ma w sobie dużo wdzięku i uroku osobistego, jest lubiany i chętnie zapraszany na spotkania towarzyskie.

Goździk (03-12.09)

Goździk to kwiat dedykowany urodzonym na początku września. Ci, którym jest przypisany, są osobami pracowitymi, dokładnymi i rozsądnymi oraz szczerymi, często aż do bólu. Zodiakalne goździki uważają się za osoby najmądrzejsze i nieomylne, często zbyt poważnie traktują życie i nie potrafią nabrać dystansu.

Aster (13-22.09)

Aster to kwiat kwitnący na przełomie lata i jesieni, dedykowany tym, którzy urodzili się we wrześniu. Osoby spod jego znaku są obowiązkowe i sumienne oraz delikatne, wrażliwe i pomocne. Astry wyciągają pomocną dłoń do każdego, kto potrzebuje pomocy, a przez to często są wykorzystywane. To osoby, które lubią samotność, ale gdy już obdarzą kogoś uczuciem, to oddają się mu w pełni.

Wrzos (23.09-3.10)

Jesienne wrzosy to kwiaty przypisane urodzonym na przełomie września i października. Osoby spod ich znaku są optymistami, ale jednocześnie egoistami znanymi ze złośliwych uwag. Wrzosy to też urodzeni dyplomaci i wierni przyjaciele, którzy potrafią strzec powierzonych im tajemnic.

Kamelia (04-13.10)

Kamelia jest kwiatem tych, którzy przyszli na świat w pierwszej połowie października. Osoby, którym jest przypisana, są energiczne i pracowite, ale też serdeczne oraz pełne wdzięku i uroku osobistego. Kamelia lubi dbać o siebie i swoje dobre samopoczucie, najlepiej czuje się z planem dnia wypełnionym po brzegi, przez co wiele rzeczy robi na ostatnią chwilę.

Bez (14-23.10)

Pachnący kwiat bzu to wiosenny kwiat, ale dedykowany osobom, które przyszły na świat na początku drugiej połowy października. Osoby urodzone pod znakiem bzu są domatorami i samotnikami, dobrze bawią się tylko w otoczeniu najbliższych przyjaciół, są spokojne i unikają sprzeczek oraz konfliktów. Są też pełne uroku osobistego, taktowne i eleganckie i a do tego spostrzegawcze i bardzo inteligentne.

Frezja (24.10-2.11)

Frezja jest kwiatowym znakiem osób urodzonych na przełomie października i listopada. Frezję cechuje pozorny spokój i opanowanie, jednak jest pełna sprzeczności, mocno przeżywa wszelkie rozczarowania i niepowodzenia, ale doskonale to ukrywa i ciężko wyprowadzić ją z równowagi. Na co dzień jest osobą wyważoną i kulturalną, brakuje jej spontaniczności, ale lubi chętnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych i lubi pomagać innym.

Orchidea (3-12.11)

Kwiat orchidei przypisany jest osobom urodzonym na początku listopada i jest symbolem cierpliwości oraz pewności siebie. Osoby spod znaku orchidei są nieco tajemnicze i skryte, ale też cierpliwe, ambitne i pewne siebie. Orchidea lubi wyzwania i nie zraża się niepowodzeniami, nigdy nie robi nic, na co nie ma ochoty i rzadko zmienia plany.

Piwonia (13-22.11)

Piwonia jest kwiatem osób urodzonych w połowie listopada, symbolizuje szlachetność, szczerość i prostolinijność. Piwonie to osoby, które nie lubią kłamać, mówią prawdę prosto w oczy i bardzo szybko wyczuwają fałsz oraz obłudę. Piwonia ma dobre serce i można jej zaufać, jest też stałą w uczuciach i nie nawiązuje przelotnych znajomości.

Gladiola (23.11-2.12)

Gladiola nazywana jest potocznie mieczykiem, ten imponujący kwiat przypisany jest osobom urodzonym na przełomie listopada i grudnia. Gladiole są osobami pomysłowymi i dynamicznymi, ciekawymi świata i lubiącymi towarzystwo. Ich wadą jest to, że lubią się przechwalać oraz koloryzować swoje dokonania i nie potrafią zachować powierzonych tajemnic.

Mniszek lekarski (3-12.12)

Miododajny mniszek lekarski jest nazywany potocznie mleczem i jest kwiatem wszystkich tych, którzy przyszli na świat na początku grudnia. To osoby odważne, śmiałe i towarzyskie. Mniszki są wielbicielami modnych gadżetów, lubią też imprezy i spotkania towarzyskie, a ich żywiołem są podróże. Największe wady mniszka to rozrzutność, tendencja do gubienia wszystkiego i uległość wobec tych, na których mu zależy.

Lotos (13-22.12)

Lotos jest kwiatem osób urodzonych w połowie grudnia, Osoba, której jest przypisany, jest życzliwa, radosna i szczera. Jest też żywym srebrem i wulkanem energii, trudno jej usiedzieć na miejscu i choć na co dzień żyje według ustalonego schematu, to uwielbia podróże i poznawanie nowych miejsc.

Szarotka (23-31.12)

Szarotka to kwiat urodzonych w ostatnich dniach roku. Osoby obchodzące wtedy urodziny są poważne, odpowiedzialne, pracowite, konsekwentne i wytrwałe, uparcie dążą do wyznaczonego celu i nie cofają się przed wyzwaniami. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zimne i niedostępne, ale zawsze można na nie liczyć, są też dobrymi i wiernymi przyjaciółmi oraz partnerami życiowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *