Wodnik charakterystyka znaku zodiaku

Zodiak to pas w sferze niebieskiej, przez który przechodzi ekliptyka, czyli widoczny z Ziemi ruch naszej planety wokół Słońca odbywający się w ciągu jednego roku. Wedle astrologii kąt pełny, czyli 360° podzielony został na 12 równych części.zodiakalny wodnik

Zatem zodiak to 12 gwiazdozbiorów, które w ramach ruchu po kole zmieniają położenie względem środka Słońca, jednocześnie zostając w każdym gwiazdozbiorze Zodiaku około miesiąca.

To właśnie stąd wyróżnia się 12 astrologicznych znaków zodiaku. Znaki zodiaku zawdzięczają swoje nazwy Sumerom, którzy około 3-4 tysięcy lat temu nadali nazwy gwiazdozbiorom.

Na każdy znak zodiaku przypada zatem określony przedział czasowy. Istnieje zależność pomiędzy znakami zodiaku, a datą urodzenia każdej osoby.

znak zodiaku wodnikOznacza to, że osoba urodzona w danym znaku zodiaku przejawia charakterystyczne cechy osobowości.

Znak Wodnika przypada na przełom dwóch miesięcy: od 20 stycznia do 18 lutego.

Osoby urodzone, w tym okresie wykazują określone cechy charakteru.

Astrologicznie Wodnik związany jest z Uranem oraz Saturnem. Żywiołem Wodnika, który odpowiada za większość cech jego charakteru jest żywioł powietrza.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego Wodnika?

znak zodiakuZnaczeń mitologicznych zodiaku wodnika jest kilka. Wodnik to jedenasty z kolei znak zodiaku, którego hieroglif prezentuje Wodnika na podwójnej fali.

Znaczenie samego słowa Wodnik jest stosunkowo proste i oznacza osobę, która przelewa wodę.

Dawniej w starożytnym Egipcie znak Wodnika wiązano z wręcz życiodajnymi wylewami Nilu.

Natomiast w starożytnej Grecji znak ten łączono z gniewem Zeusa, który będąc zły zsyła na mieszańców potop.

Wówczas Wodnik był postrzegany nie tyle jako osoba, ile jak ważna dla świata i ludzkości czynność. Tak dawne doniesienia o znaku Wodnika czynią go antropologicznie najstarszym znakiem ze wszystkich.

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego Wodnika jest widoczne na hieroglifie, który ukazuje postać trzymającą lub przelewającą dzban z wodą.

Postać ta może przedstawiać Ganimedesa (syna króla Troi Trosa) bądź Aristajosa, czyli jednego z najprzystojniejszych mężczyzn na Ziemi.

wodnik znak zodiakuWedług jednego z mitów ów mężczyzna miał zostać uprowadzony przez zakochanego w nim samego Zeusa wprost na górę Olimp.

Tam zaś miał służyć bogom i napełniać ich puste kielichy ambrozją oraz wodą.

Zeus aby porwać mężczyznę zmienił się w Orła. Wówczas warto zauważyć, że gwiazdozbiór znaku wodnika znajduje się niedaleko konstelacji Orła.

Według starożytnych ludzi wszystko to było dokładnie odwzorowane w gwiazdozbiorze Wodnika, który nawet gołym okiem prezentuje prawie setkę gwiazd. Wśród nich znajduje się gwiazda Sadalsuud, która tworzy zarys mitologicznego dzbana.

horoskop wodnik dziennyWarto wiedzieć, że ten olbrzym widoczny na nocnym niebie jest pięćdziesiąt razy większa od Słońca, a co więcej 2200 razy od niego jaśniejszy.

Sadalsuud to najjaśniejsza gwiazda tego gwiazdozbioru, a jej odległość od Słońca wynosi o około 600 lat świetlnych.

Obecnie Słońce przechodzi przez konstelację Wodnika na przełomie lutego i marca, jednakże po dzień dzisiejszy uznaje się podział pochodzący sprzed tysięcy lat.

Wszystkie te fakty sprawiają, że osobom urodzonym pod znakiem Wodnika przepisuje się niemal potężną niezależność, a także ogromną indywidualność.

Wodnik – cechy charakteru

Choć narodziny zodiakalnych Wodników przypadają na okres zimowy to są to ludzie, którzy wyróżniają się wytrwałością i nie boją się nowych rozwiązań.

horoskop wodnikOsoby urodzone w znaku Wodnika są przede wszystkim: ciekawe świata, uczciwe, powszechnie lubiane, skore do pomocy, niezależne, inteligentne, tolerancyjne, pełne ambicji i uzdolnione.

Wodniki niewątpliwie uwielbiają eksperymentować oraz wymyślać nowe idee.

Niekiedy niezależność Wodników może przerodzić się w buntowniczość, a ambicja w perfekcjonizm lub władczość.

Zodiakalne Wodniki potrafią być przekorne, konsekwentne bądź uparte. Wodnik nigdy nie poddaje się schematom oraz sztywnym regułom, zdecydowanie woli tworzyć własne.

wodnik horoskop opisowyWodniki to ludzie często nazywani przez innych: myślicielami, wynalazcami praz wizjonerami.

Wodniki lubią stawiać na swoim i uparcie dążą do postawionego sobie celu.

Jeśli Wodnikowi bardzo na czymś zależy jest w stanie posunąć się do manipulacji. Myśli i pomysły wodników wybiegają tam gdzie jeszcze nieodkryte.

Osoba urodzona pod tym znakiem zodiaku zdecydowanie odbiega od reszty ludzi i mocno stąpa własną drogą. Wodniki cechuje zasada głosząca: żyj i pozwól żyć inny.

Wodniki rozumieją zdanie innych, jako prawo do własnych opinii. Wodniki cenią swoją wolność i przekraczanie wszelkich barier.

 

 

 

Wodnik – kolor, kamień, kwiat

Choć Wodnik to znak zodiaku, którego żywiłem jest powietrze jego symbolem są fale. Decyzjami zodiakalnego wodnika często rządzą dwie planety: Uran oraz Saturn. Warto wiedzieć, że pewne talizmany mogą przynieść Wodnikowi szczęście. Chińskim odpowiednikiem zodiakalnego Wodnika jest tygrys.

  • Sprzyjające Wodnikowi rośliny to: przebiśnieg, jarzębina oraz mandragora,
  • Szczęśliwe dla zodiakalnego wodnika kolory: fiolet oraz błękit nieba, czasami także zieleń,
  • Kamienie sprzyjające Wodnikom: opal, nefryt, akwamaryn, fluoryt, ametyst, hematyt.

Wodnik w relacjach z ludźmi

Wodniki w relacjach z innymi ludźmi mogą być nieco wycofane, jednakże lubią ludzi. Wodniki, jak już wcześniej wspomniano są pełne paradoksów, tak też jest w relacjach towarzyskich. Zodiakalne Wodniki lubią być same i często męczy je obecność innych osób.

życia rodzinnego wodnikNiekiedy wodnik może zostać odebrany, jako oschły człowiek, dzieje się tak przez trudności z okazywaniem emocji. Natomiast z drugiej strony wodniki lubią wyróżniać się w towarzystwie.

Niejednokrotnie wodniki wolą pozostawać w określonym kręgu znajomych lub rodziny.

Unikanie głębszych relacji to dla wodnika codzienność. W życiu rodzinnym wodniki poddają domowników obserwacji i analizują ich cechy.

Jako rodzic wodnik często pozwala swoim dzieciom na drobne szaleństwa, samodzielne poznawanie świata i podejmowanie decyzji. Jednocześnie wodniki zawsze strzegą bezpieczeństwa swoich pociech.

 

W relacjach partnerskich wodniki są nieufne, a o ich względy i serce trzeba się nie mało natrudzić. Wodniki zazwyczaj wiążą się z osobami posiadającymi ciekawą osobowość, przy których nie będą się nudzić. Osoby nudne i monotonne, a także domatorzy nie mają praktycznie szans na zbudowanie trwałej relacji z wodnikiem.

 

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Wodnika

miłości wodnikChoroby Wodnika często są związane z presją i napięcie jakie ten sam na siebie nakłada.

Niestety wzmożona ambicja może doprowadzić do problemów natury emocjonalne, a także psychicznej.

Częstymi przypadłościami wodników są: nerwice, lęki i stany depresyjne.

Wodniki często borykają się z obrzękami nóg i chorobami neurologicznymi. Jeśli w bliskiej rodzinie wodnika występują choroby związane z nadciśnieniem wodniki mogą mieć predyspozycje do żylaków i problemów z żyłami.

Wodnik zdecydowanie nie są hipochondrykami, a co więcej unikają lekarzy. Aby pozostać w dobrym samopoczuciu wodnik powinien uprawiać aktywność fizyczną.

Spacery, ćwiczenia fizyczne, taniec wszystko to pomoże ukoić myśli i pozwoli stymulować nadmierną energię.

 

Wodnik w związkach z innymi znakami zodiaku

jego mocną stronąRelacje Wodnika z innymi znakami zodiaku są skompilowane.

Wodnik świetnie odnajdą się w związkach z zodiakalnymi: Wagą, Bliźniętami oraz (choć w mniejszym stopniu) z Baranami.

Znaki te również cenią własną przestrzeń i są ciekawe świata.

Wymarzonym dla wodnika partnerem będzie drugi wodnik.

W takiej kombinacji istnieje ogromna szansa na stworzenie stabilnej i długotrwałej relacji. Wodniki powinny być ostrożne wiążąc się z: Bykiem, Skorpionem, Koziorożcem, Rybami oraz Lwem. Ponadto Wodniki powinny unikać wchodzenia w związek z Rakiem oraz Panną.

 

 

Najlepsze zawody dla Wodnika

Dla Wodników realizacja marzeń jest najważniejsza, a zarabiane pieniądze są potrzebne do ich realizacji, a nie po to by chwalić się nimi.

W pracy zodiakalne wodniki wykazują się dużą kreatywnością i lubią eksperymentować.

W pracy ważna dla wodników jest możliwość zdobywania nowych umiejętności. Wodniki wyjątkowo często zmieniają swoje miejsce pracy.

Nieustannie szukają dla siebie idealnego zawodu. Najodpowiedniejszymi zawodami dla wodnika są tak zwane wolne zawody (najlepiej artystyczne):

 

  • malarz,
  • pisarz,
  • muzyk,
  • architekt,
  • psychiatra,
  • ogrodnik.

Sławne Wodniki

Spod znaku Wodnika jest wiele znanych osób zarówno na arenie Polskiej, jak i zagranicznej.

Sławne osoby spod znaku Wodnika pochodzące z Polski to m. in:

Konstanty Ildefons Gałczyński, Piotr Skarga, Krzysztof Kamil Baczyński, Tymoteusz Puchacz, Czesław Niemen, Krzysztof Ibisz, Bolesław Leśmian, Urszula, Włodzimierz Wysocki, Mikołaj Kopernik, Dorota Rabczewska, Mariusz Pudzianowski, Natalia Nykiel, Antoni Królikowski, Marcin Gortat, Kalina Jędrusik, Tadeusz Kościuszko, Hubert Hurkacz, Mikołaj Rej, Artur Rubinstein.

Zagraniczne znane osoby spod znaku Wodnika to m. in.: 

Ed Sheeran, Galileo Galileusz, Virginia Voolf, Karol Darwin, Cristiano Ronaldo, Juliusz Verne,  Abraham Lincoln, Wolfgang Amadeusz Mozart, James Dean, Ashton Kutcher, Oprah Winfrey, Federico Fellini, Vanessa Redgrave, Wołodymyr Zełenski, John Travolta, Richard Dean Anderson, Eckhart Tolle, Jennifer Aniston, Michael Jordan, Taylor Lautner, Bob Marley, Édouard Manet, Colette Sidonie Gabrielle, Shakira, Mooji, Juliusz Verne, James Dean, Joe Pesci, Justin Timberlake, Ariel Winter, Martin Schmitt, Chris Rock, Alicia Keys, Emma Roberts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *