Panna charakterystyka znaku zodiaku

Coraz więcej osób chce dowiedzieć się wszelkich informacji na temat swoich znaków zodiaku – skąd pochodzą, co oznaczają, jakie charaktery się spod nich wywodzą. Zodiakalne Panny (24 sierpnia-23 września) – ten artykuł jest idealny dla Was!

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnej Panny

znakiem pannyWszystkie znaki zodiaku, które znamy, wywodzą się z mitologii greckiej, jak podają źródła. Jest to zbiór mitów, które przekazywane były przez starożytnych Greków.

Opowiadane były one oraz spisywane. Mówią o greckich bogach oraz herosach, przekazują kolejnym pokoleniom przepiękną, grecką tradycję.

Uczeni Grecy wprowadzili również gwiazdozbiory oraz ich podział na 12 konstelacji – to właśnie od nich wywodzą się nazwy znanych nam znaków zodiaku.

Znaki przyporządkowane są również do żywiołów. Panna wywodzi się z żywiołu ziemi.

Panna – cechy charakteru

horoskop panna dziennyOsoby wywodzące się spod znaku Panny są niezwykle rozsądne i systematyczne.

Mają one mocne poczucie obowiązku i uwielbiają perfekcję, są nadto dokładne, co niestety czasami przeradza się u nich w pedanterię.

Zodiakalne Panny lubią czystość i punktualność, a także symetrię.

Rzadko także coś gubią, osoby spod tego znaku zodiaku wiedzą, gdzie zostawiają swoje rzeczy. Te cechy charakteru niestety mogą być uciążliwe dla otoczenia osób spod tego znaku.

panna horoskop opisowyNadmierna perfekcja oraz mocne poczucie porządku może wprowadzić bliskie osoby do zakłopotania.

Dla Panny czasami krzywo ustawiona łyżeczka może być problemem, co doprowadza niestety do częstych kłótni.

Zodiakalna Panna bardzo krytykuje bałaganiarzy. Jej poczucie porządku doprowadza nawet do tego, iż potrafi chodzić za kimś krok w krok i sprzątać jego śmieci.

Osoby spod znaku Panny jednak są idealnymi kandydatami na przyjaciela. Mimo swoich małych wad są ludźmi, na których można polegać w każdej chwili, którym można stuprocentowo zaufać.

Panna – kolor, kamień, kwiat

znak zodiakuWszystkim znakom zodiaku zostały przypisane atrybuty. W związku z tym, iż Panna jest znakiem Ziemi, jej kolory to zielony, brązowy oraz żółty.

Dużo osób uważa, że jeżeli są spod znaku Panny, te właśnie kolory są dla nich szczęśliwe.

Ubierają się w nie lub mają przy sobie dodatki w takich odcieniach, kiedy czeka ich coś ważnego, stresującego.

Szczęśliwym oraz opisującym Pannę kamieniem jest krzemień, natomiast jej kwiatem jest jaśmin oraz hiacynt. Ciekawostką jest również to, iż znaki zodiaku mają swój szczęśliwy miesiąc oraz metal! Takim metalem u zodiakalnej Panny jest platyna, natomiast miesiącem – wrzesień.

Panna w relacjach z ludźmi

typowa pannaTak, jak zostało to wspomniane wcześniej, osoby spod znaku Panny uwielbiają czystość, co sprawia, iż sprzątają po innych osobach, co może wprowadzić je w zakłopotane.

Jeśli jednak znasz kogoś spod znaku Panny dłużej – nie będzie Ci to przeszkadzać.

Zodiakalna Panna bowiem jest osobą do rany przyłóż.

Jej zalety w relacjach z ludźmi całkowicie wymażą wady związane z pedanterią.

Panny są bardzo towarzyskie, ale przy tym nieśmiałe i rzadko dopuszczają do siebie ludzi – wolą otaczać się małym gronem, zaufanych osób. Twój sekret będzie bezpieczny z zodiakalną Panną.

Osoby spod tego znaku to idealni przyjaciele, zawsze pocieszą, wysłuchają i podpowiedzą w miarę możliwości. Są także bardzo bezpośrednie  – zawsze mówią to, co myślą i to, co leży i na sercu. Ta cecha z pewnością jest ważna w relacjach przyjacielskich – zawsze lepsza jest gorzka prawda, niż słodkie kłamstewko.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Panny

panna lubi systematycznośćOsoby spod znaku Panny powinny szczególnie skupić się na zdrowiu swojego układu pokarmowego oraz oddechowe.

Mają one niestety tendencję do poważnych zatruć pokarmowych, ale także do zachorowania na nadciśnienie tętnicze, które nieleczone może sprawiać wiele problemów.

Zodiakalne Panny powinny równie mocno dbać o swoją tarczycę, ale także liczyć się z tym, iż na stare lata, głównie Panowie, będą zmagać się z łysieniem.

Co do zdrowia psychicznego – zodiakalne Panny muszą o nie dbać bardzo. U tych osób bardzo łatwo o nadwrażliwość, bezsenność, czy załamania nerwowe.

Jeżeli ktoś zna osobę spod znaku Panny powinien delikatnie się z nią obchodzić – takie problemy psychiczne nie są niczym przyjemnym.

Panna w związkach z innymi znakami zodiaku

Osoby spod znaku zodiaku twardo stąpają po ziemi, co zostało już wcześniej udowodnione. Co do wyboru życiowego partnera również są bardzo rozsądne.

Trafienie do serca Panny nie jest niczym łatwym, a jeżeli już Ci się to uda, będziesz ogromnym szczęściarzem.

Zodiakalne Panny u swoich przyszłych miłostek doceniają ambicję, rzetelność, odpowiedzialność, a także dobre maniery.

Kobiety spod znaku Panny zwracają sporą uwagę na nienaganny wygląd – uwielbiają męskie dłonie. Mężczyzna, który ma spodobać się Pani Pannie nie może mieć obgryzionych, a już co gorsza, brudnych paznokci!

Mężczyźni spod znaku Panny również mocno patrzą na wygląd swoich przyszłych partnerek. Nienagannie prezentująca się osoba, która ma określone plany życiowe i ambicje oraz marzenia, które chce spełniać – idealny partner dla zodiakalnej Panny!

Mężczyzna spod znaku Panny raczej nie potrafi być romantyczny, jeżeli oczekujesz słodkich słówek, czy spontanicznych wyjazdów, tutaj niestety nie masz na co liczyć.

Pamiętaj również o tym, iż osoby spod znaku Panny są nieśmiałe – musisz dodać im otuchy, ponieważ same od siebie nie potrafią podrywać.

Najlepsze zawody dla Panny

Panny są punktualne, rozsądne, zawsze oddają swoje prace na czas lub nawet przed czasem! Dla takich osób idealną pracą jest praca za biurkiem – biurowa dokumentacja, czy zarządzanie bazą komputerową.

Zodiakalna Panna sprawdzi się idealnie w księgowości, bankowości, inżynierii, czy ubezpieczeniach. Osoby spod tego znaku mogą też śmiało próbować swoich sił w takich zawodach, jak: nauczyciel, redaktor, technik, czy na przykład weterynarz.

Sławne Panny

Warto wspomnieć, iż najwięcej laureatów Nagrody Nobla urodziło się właśnie pod tym znakiem zodiaku! Inne sławne Panny to na przykład: legenda Freddie Mercury, olśniewający Michael Jackson, Stephen King, Paulo Coelho, Salma Hayek, czy nasz niezastąpiony Juliusz Słowacki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *